ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6343 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Kiss předvedli tradiční rockovou show

0 jsk 8.6.2015

Jedna z nejslavnějších skupin světa přijela opět do pražské O2 areny. Američtí Kiss mají v České republice spoustu příznivců, a tak není divu, že hala byla zcela zaplněná v očekávání velkolepé rock’n’rollové show. A v tomhle ohledu plní Kiss přání obvykle na sto procent.

V hodinu a půl trvajícím vystoupení tedy došlo na plivání ohně v podání baskytaristy a zpěváka Geneho Simmonse, stejně jako na jeho plivání krve, také se muzikanti střídavě objevovali až u stropu haly, když je tam vynesla zdviž, jež byla součástí pódia, a kytarista a zpěvák Paul Stanley si nakonec „vyletěl“ ze scény na kulatý prostor doprostřed haly a chvíli pobýval tam.

Nadto diváci mohli sledovat ohňové efekty, které provázely několik písniček, stejně tak jiskry dštící kytaru Tommyho Thayera při sólu a světelné efekty i laserové pruhy.

Koncert zahájila skladba Detroit Rock City a setlist pak nabídl i další slavné písničky, ať už jde o Deuce, War Machine, Lick It Up, Parasite, Love Gun či Black Diamond. Kapela samozřejmě přidávala a zjevně spokojení diváci ji během vystoupení odměňovali aplausem. Kiss jim koneckonců předvedli tradiční rockovou show, která jela podle starých pořádků, ale jež tak vypadat musí, protože tahle kapela se tak zapsala do historie.

V předprogramu jejich setu vystoupili The Dead Daisies, americká superskupina, v jejíž sestavě najdeme například zpěváka Johna Corabiho, kytaristu Richarda Fortuse, baskytaristu Marco Mendozu či klávesistu Dizzyho Reeda. Tahle parta nabídla klasický hard rock, svěží a k neutahání.