PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17148 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Archivy rubriky: Radia a televize

TV ROCKPARÁDA – Květen 2015

0 Redakce PLAY.CZ 28.4.2015

V novém dílu TV ROCKPARÁDY se můžete těšit na rozhovor se skupinou GUN ALCHEMY, ve které hraje skvěle na bicí teprve 15tiletá Jenny Joey Jensiblack a druhým hudebním hostem je Miro Šmajda, který nám představí jeho novou kapelu TERRAPIE. Video upoutávku můžete zhlédnout zde – https://youtu.be/SECq6G9oHKs Pořadí soutěžních videoklipů: WAIT – Perfect Lair – duben 5.místo… Pokračovat »

Český rozhlas Ostrava získal hlavní cenu Grand Prix Svetozára Stračinu 2015

0 Redakce PLAY.CZ 28.4.2015

Hlavní cenu bienále Grand Prix Svetozára Stračinu 2015, nejvýznamnější mezinárodní soutěže rozhlasových nahrávek hudebního folkloru, získal Český rozhlas Ostrava. Ocenění získala nahrávka Ej, lásko, lásko v hudební úpravě Janka Rokyty a v podání kapely FLAIR. „Za Český rozhlas Ostrava mám obrovskou radost. Je to významné ocenění, které jsme získali vůbec poprvé. Český rozhlas Ostrava plní… Pokračovat »

Hurá na jih IV. s Radiem Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 23.4.2015

Ve čtvrtek 23. 4. od 19:00 vás na Rádiu Dixie čeká čtvrtý díl pořadu „Hurá na Jih“. Opět přineseme spoustu zajímavostí, tentokrát ale pouze z domácí southern rockové produkce. V první hodině ve studiu Rádia Dixie přivítáme libereckou kapelu Bandoleros. V minulém roce tahle kapela vystoupila vůbec poprvé na kultovním festivalu Mlejn a okamžitě mezi posluchači zabodovala. Pro… Pokračovat »

Radio Dixie: Jimi Hendrix, jak ho (možná) neznáte

0 Redakce PLAY.CZ 21.4.2015

Tématem úterního dvouhodinového Blues Baru Ondřeje Bezra bude tentokrát muž, mnohými dodnes, i pětačtyřicet let po smrti, považovaný za nejlepšího kytaristu všech dob: Jimi Hendrix. Až na pár výjimek si ale jeho notoricky známé nahrávky pouštět nebudeme. První hodina vysílání bude, podobně jako před dvěma měsíci v případě Boba Dylana, zasvěcena plně coververzím Hendrixových písniček,… Pokračovat »

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Einar Stray Orchestra

0 Redakce PLAY.CZ 20.4.2015

V úterý 21. dubna ve 22:00 odvysíláme v rámci pořadu Radio 1 On Stage záznam vystoupení norského seskupení Einar Stray Orchestra. Koncert proběhl loni v září v pražském Paláci Akropolis a Einar Stray Orchestra na něm představili album Politricks. Když před dvěma a půl lety uhranul Einar Stray poprvé Palác Akropolis, vystupoval ještě pod svým jménem. Pak… Pokračovat »

Noční můra IV. na Radiu Dixie: Hrobníkovi z lopaty

0 Redakce PLAY.CZ 16.4.2015

Dnešní noční procházka za tóny písně, kterou jako bychom znali ze zlých snů, povede mimo plání západní Austrálie i kolem několika hřbitovních zdí. Není to nic zvláštního. Smrt a s ní spojené náležitosti, včetně pohřebnictví, jsou témata táhnoucí se gothickou country jako červená, či přesněji černá nit.

70 let na jihočeské vlně – výstava k výročí prvního vysílání Českého rozhlasu v Českých Budějovicích

0 Redakce PLAY.CZ 14.4.2015

Už sedm desítek let mohou Jihočeši ladit svou oblíbenou rozhlasovou stanici z Českých Budějovic. K tomuto významnému jubileu připravili Český rozhlas České Budějovice a Jihočeské muzeum unikátní výstavu zobrazující historii rozhlasové vysílání v jižních Čechách. Vystavené exponáty připomínají počáteční obtíže i moderní techniku a velký kontinuální rozvoj budějovického rozhlasového studia. Výstava byla koncipována rovněž jako poklona mnoha osobnostem neodmyslitelně… Pokračovat »

Country Heroes VI. na Radiu Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 14.4.2015

V šestém dílu Country Heroes se mimo jiné vrátíme k nejoceňovanějším nahrávkám minulého roku a připomeneme si alba Rosanne Cash, Old Crow Medicine Show a The Secret Sisters. Pustíme si i další song z báječné desky Rhiannon Giddens, na níž obdobná ocenění dozajista čekají a prozradíme, že jeden z jejích letních koncertů proběhne kousek za našimi… Pokračovat »

Frekvence 1 odstartovala kampaň „To nejlepší z muziky“

0 Redakce PLAY.CZ 7.4.2015

Rádio Frekvence 1 odstartovalo novou jarní kampaň. Cílem je podpora hudební image a rozšířené hudební nabídky, kterou posluchačům přináší Klíčovým prvkem kampaně je „palec nahoru“ od posluchače, který signalizuje nadšení z písniček a dobrou náladu. Spojení podtrhuje „svatozář“, jinak oválný symbol z loga rádia Frekvence. Sdělení je jasné: „Tohle je ten nejlepší výběr muziky, který v českém éteru najdete. Tohle je jeden… Pokračovat »

Hodinka s Rock & Popem III. na Rádiu Dixie

0 Redakce PLAY.CZ 7.4.2015

Dubnové číslo hudebního časopisu Rock & Pop by mělo potěšit všechny posluchače Radia Dixie. Lynyrd Skynyrd na obálce a exkluzivní interview s jejich frontmanem Johnnym Van Zantem uvnitř. Lístky do Plzně máte? Honza Martínek vyzpovídal Johnnyho vskutku důkladně. Dozvíte se mimo jiné, která píseň určitě nebude chybět v playlistu plzeňského koncertu Lynyrd Skynyrd, něco o nové aktuální sestavě kapely, o… Pokračovat »

Přihlásit se k účtu

Nepamatujete siHeslo ?

Zaregistrujte se!