ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8206 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Srpnové světlo, premiéra 24.9. ve Švandově divadle

0 Redakce PLAY.CZ 14.9.2022

Srpnové světlo, novou českou hru renomovaného divadelníka Martina Františákauvede 24. září ve světové premiéře pražské Švandovo divadlo. Poetický příběh lásky s prvky thrilleru vypráví o milostném čtyřúhelníku lidí žijících v drsné přírodě. Františák hru napsal přímo pro herecký soubor smíchovské scény a bude ji i sám režírovat. Původní české drama zasazené autorem do skalistých hor ledového severu uvidí diváci ve Studiu Švandova divadla.

„Františákův silný a současně básnický text čerpá inspiraci v severských tragédiích Henrika Ibsena i v irských černých komediích Martina McDonagha,“ říká dramaturg David Košťák. „Jde o příběh groteskní krutosti, ale i křehké, absolutní lásky. Zároveň jde o katarzní milostné drama plné velkých hereckých příležitostí.“

Karla ztvární Matěj Anděl, jeho bratra Ondřeje hraje Jan Mansfeld, nový člen smíchovského hereckého souboru. Věru Eklmanovou, jež se snaží v neúplné rodině naplnit svůj ženský úděl, hraje zkušená Bohdana Pavlíková. Úlohy éterické Eli se ujme talentovaná mladá herečka Anežka Šťastná: i ona nyní nastupuje u Švandů do angažmá. V mužské roli Pastora se můžeme těšit na Marii Štípkovou.