ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6056 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: System Of A Down diváky převálcovali

0 jsk 13.6.2017

Americká skupina System Of A Down je na evropském turné. Absolvuje ho s pěti alby ve své diskografii, dostatkem dobrých skladeb i vědomím, že to, co nenahrála, prostě naživo neprezentuje. Jinými slovy: veze jistoty. V pondělí večer jimi bylo nějakých třicet písniček, z nichž každá prošla zkouškou časem.

Kapela se představila ve výtečné formě. Serj Tankian skvěle zpíval, Daron Malakian jakbysmet a ještě poctivě drhnul kytaru, Shavo Odadjian u baskytary a John Dolmayan za bicí soupravou zase udávali koncertu tak precizní rytmus, že to prostě muselo fungovat chtě nechtě.

Kalifornská kapela si v minulých letech vystavěla specifický sound, který hodně sází na dynamiku, stejně tak na dravost a melodické linky, které do divokých skladeb vstupují jako zjemňující balzám. Fungovalo to tak i v pondělí v Praze, tím spíš, když kapela nepřivezla žádné nové skladby a sázela na ty, které přítomné publikum velice dobře znalo a zpívalo si je s muzikanty. A poměrně překvapivé bylo, kolik velmi mladých lidí bylo v sále.

Od první písně se pak ke stojícím divákům přidali i ti, kteří si zakoupili lístky k sezení, protože vystoupení System Of A Down bylo natolik strhující, že ho prostě nebylo možné absolvovat vsedě.