ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5815 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Zimní cesta na Strunách podzimu

0 Rémy Martin 22.10.2013

Franz Schubert napsal v roce 1827 písňový cyklus s názvem Zimní cesta. Jedná se o vynikající soubor 24 písní pro tenor s doprovodem klavíru, který je ovšem tak výživný, že je vlastně nepřesné uvádět ho jen jako doprovodný nástroj. Zajímavé je, že Schubert za celý svůj krátký život vydělal jen tolik peněz jako Paganini za jeden svůj koncert – samozřejmě v době, kdy byl na vrcholu popularity a bral skutečně astronomické honoráře. Zkrátka, Schubert neměl lehký život, a tak si pro tento písňový cyklus vybral básně Wilhelma Mülera. Soubor v textech popisuje lidskou samotu a snahu najít z ní cestu ven. Dílo je tedy nejen poetické, ale také dosti osobní. V Barrandovských studiích můžeme tuto hudbu slyšet a vidět ve scénickém zpracování. Operní režisér celou věc pojal nezvykle – použil čtyři zpěváky, klavíristu a tři tanečníky. Koncert s představením se koná v rámci festivalu Struny podzimu 23. a 24. října od 19:30 hodin ve filmovém studiu č. 4 nazývaném Dřevák.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.