ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14819 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

China Moses hvězdou Prague Proms

0 Rémy Martin 12.6.2014

Desátý ročník festivalu Prague Proms rozjíždí od příštího týdne téměř dvouměsíční program plný rozličných hudebních žánrů a vystoupení. Na své si tak přijdou milovníci klasiky, baletu, jazzu i filmové hudby.
Mě osobně velice zaujal plánovaný koncert jazzové a soulové zpěvačky Chiny Moses, která vystoupí za doprovodu skvělého klavíristy a skladatele Raphaela Lemonniera. Na konci ledna tohoto roku zahájila China ostrý provoz pražského The Loop Jazz Club a nyní se se svou kapelou Rough Soul vrací na místo činu
.
Tato okouzlující zpěvačka se v hudebním světě pohybuje už od dětství, a to především díky své slavné matce, několikanásobné držitelce Grammy, Dee Dee Bridgewater. Co si pamatuji, je to jen pár let, kdy sama Dee Dee vystupovala na Prague Proms. Je vidět, že jablko vážně nepadá daleko od stromu.

China žije v současné době v Paříži, což se odráží především v jejím experimentování s hudebními styly. Ve Francii je také proto velice známá díky fúzím hip hopu, metalu, R&B, jazzu, blues a popu. V lednu zazářila v Praze s koncertem Crazy Blues, který věnovala velkým bluesovým zpěvačkám, jako například Janis Joplin, Nině Simon, Esther Phillips a dalším a musím přiznat, že jsem zvědavý, na jaké vystoupení se můžeme těšit tentokrát.

China Moses zazpívá ve čtvrtek 19. 6. ve 21.00, a to opět v jazzovém klubu The Loop. Ten našel své útočiště v nádherných, nedávno renovovaných prostorách Občanské plovárny, ale v době konání Prague Proms také v Paláci Hybernia. Tam jsou také směřovány všechny doprovodné jazzové koncerty, což velice oceňuji. Je skvělé, že pořadatelé mysleli i na diváky, kteří chtějí po hlavním koncertě pokračovat dál za zábavou. Konec konců, hudby není nikdy dost, co myslíte?

Zajímá vás další program festivalu Prague Proms? Pak se nezapoměňte včas podívat na webové stránky festivalu.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.