ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16664 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výběr domácího Hi-Fi

0 Rémy Martin 9.1.2014

Na trhu je nepřeberné množství zesilovačů a reproduktorů. Zároveň je paradoxně poměrně složité si z nich vybrat, protože obrovský nárůst počtu e-shopů způsobil úbytek klasických kamenných obchodů s možností poslechu v poslechové místnosti k tomu určené. Kupovat hudební aparaturu přes internet je nereálné. Pokud ale chcete zakoupit kvalitní zvukovou sestavu, existují studia, která možnost vyzkoušení nabízejí, a já vám vřele doporučuji jejich využití.

Často jsem pozoroval, jak zájemce o kvalitu v takovém studiu poslouchá a porovnává různé typy přístrojů a jejich kombinace a celou dobu se zároveň chová trochu iracionálně. Ideální akustické podmínky totiž svádí k poslechu v ideální hlasitosti. Ovšem ideální hlasitost je většinou vyšší než ta, kterou si můžeme dovolit v domácím prostředí, například kvůli sousedům.

Je tedy potřeba v rámci zvoleného rozpočtu vybírat takovou sestavu, která vás maximálně uspokojí právě při té domácí, často neideální, hlasitosti. Mé doporučení pro výběr té pravé zvukové sestavy tedy zní: Zkoušejte a vybírejte v té hlasitosti, ve které budete aparaturu používat.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.