ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6411 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Trent Reznor se odpojil ze sociálních sítí

0 Redakce 12.6.2009

Za posledních pár měsíců se frontman Nine Inch Nails objevil ve zprávách hned několikrát.

A vždycky šlo o nějaký chytrý, vtipný či drzý komentář na dění v hudbě i mimo ni, který poslal do světa přes internetovou aplikaci Twitter. Teď se ale rozhodl od Twitteru odpojit, protože to prý může „nadělat víc škody než užitku“.

Twitter umožňuje uživatelům posílat do světa krátké textové zprávy (třeba z mobilu) a sledovat zprávy (updaty), které posílají jejich kontakty. Když s tím začal Trent Reznor, najednou se zjistilo, že to je nejen vážný až zavilý muzikant, ale taky vtipný člověk z masa a kostí. Známou se stala jeho přestřelka s Chrisem Cornellem (za jeho nové album se Reznor „styděl“) nebo řada invektiv na adresu firmy Apple. Za oddanost internetové komunitě a podporu volného šíření hudby dokonce získal cenu Webby. Začal mu ale vadit šum, spam a všeobecná slabomyslnost.

Ve svém dopise na fóru NIN napsal: „Sledoval jsem, že někteří vás se začali víc zapojovat, protože zjistili, že jsem skutečná osoba (se skutečnými chybami), a někteří se s hrůzou odvrátili, protože zjistili, že nejsem takový, jakého by si mě přáli. To jsem čekal. (…) Problém je ale v tom, že zapojit se do komunity taky znamená probírat se spoustou nesmyslů. A to už začíná být obehraná písnička.“ Svůj experiment se sociálními sítěmi považuje za ukončený. „Přinesl ale výsledek: Idiocie světem vládne.