ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14805 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Thomas Mann: O sobě

0 Rémy Martin 21.1.2014

O vánočních svátcích jsem si zakoupil knihu zápisků a úvah Thomase Manna O sobě. Kdysi jsem se zmiňoval, že jeho slavná kniha Doktor Faustus je v určitých aspektech snad největší knihou o hudbě vůbec. A to z toho důvodu, že Mann sbíral prameny téměř padesát let. Kniha O sobě je jiného ražení, protože většina zápisků promlouvá k určité konkrétní skupině příjemců, a tak není tak univerzální. Tím, že je osobnější, vyznívají názory tohoto vzdělance někdy naléhavěji, někdy relativističtěji, někdy tvrději. Tématem je nejčastěji kultura a politika. Budete-li si chtít porovnat, jak se svět i hudba změnily za několik desítek let (Mann zemřel v roce 1955), a přečíst si hromadu zajímavých názorů, určitě navštivte v brzké době knihkupectví a obohaťte svoji knihovnu o tento titul.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.