ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20263 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

TEDxPrague (díl I.): Je vám sedmdesát? Dojděte si pro živnosťák!

0 Redakce 6.12.2010

V sobotu 20. listopadu vršovické kino Vzlet hostilo netradiční konferenci TEDxPrague. Více než 400 účastníků zažilo den plný inspirativních myšlenek a atmosféru podobající se světové TED konferenci. “Parádní zážitek, konference roku, výborně zorganizovaná akce”, i takto komentují účastníci své dojmy z TEDxPrague. Díky PLAY.CZ a TEDxPrague máte nyní unikátní možnost zavítat na konferenci i vy. Dnešním dnem startuje série článků, v nichž naleznete zvukový záznam jednotlivých přednášek. Věříme, že pro vás budou inspirací přinejmenším k zamyšlení.

Františka Hana Garlíková – O práci, Baťovi a odvaze

Paní Garlíková pochází z moravského Slovácka. Vzpomínky na rodný kraj ji kdysi přivedly k prvnímu velkému podnikatelskému počinu, když ji z nouze napadlo ušít tradiční lidový kroj panence. Na veletrhu v Norimberku jí tato jediná panenka zajistila první objednávku za půl milionu korun. Úspěšné podnikání je pro ni jako droga, proto se k němu podruhé vrátila ve svých sedmdesáti letech, kdy si vzala hypotéku na vagon panenek. Podle svých slov se svou prací snaží přispět k uchování krásných tradic a k propagaci naší země.

Josef Průša – Revoluce v 3D tisku

Josef nikdy nebyl spokojený s věcmi, předměty tak jak jsou, vždy musí najít alespoň jedno další uplatnění, způsob jak je vylepšit nebo v nejlepším případě změnit je v úplně něco jiného. Už v 18 měl vlastní kapitolu v knize od O’reilly iPhone hacks a od té doby tvoří víc a víc. Poslední rok se zabývá vývojem open source projektu 3D tiskárny RepRap, o kterém doufá, že změní pohled lidí na to jak vytváříme svět okolo nás. Nyní je jeho hlavním cílem šířit povědomí o RepRap a Open Source Hardware obecně.

Jana Nováčková – Jak se z touhy učit se stane sběratelství
známek

Jana Nováčková je psycholožka, členka a lektorka Společnosti pro mozkově kompatibilní vzdělávání www.zkola.cz/respektovat. Je přesvědčená, že ani nejlepší výchovné cíle nemohou ospravedlnit fakt, že se s dětmi často zachází méně slušně než s dospělými. Jak jinak je možno provázet děti na jejich cestě, aby se mohly stát zodpovědnými dospělými s vysokou sebeúctou, popsala spolu s dalšími třemi spoluautory v knize Respektovat a být respektován (30 000 prodaných výtisků) a lektoruje stejnojmenný kurz. Tvrdí, že tradiční školství se prohřešuje proti přirozenému fungování našeho mozku a promarňuje potenciály dětí. Své názory vyjádřila v seriálu článků Mýty ve vzdělávání publikovaných v Lidových novinách a vydaných pak knižně.

PLAY.CZ a TEDxPrague


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

TEDxPrague (díl II.): (M)učit se! (M)učit se! (M)učit se!