ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5490 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

TEDx Prague 2010 (díl III.): Pracovat svobodně, žít svobodně

0 Redakce 14.12.2010

V dalším bloku přednášek z konference TEDx Prague 2010 z letošního 20. listopadového dne, se představí trojice odvážných můžů, kteří své povolání proměnili v poslání.  

Tomáš Rousek – Vnímání architektury a mise na Mars

Architekt Tomáš Rousek je ředitelem architektonické a designerské společnosti A-ETC, jejíž tým působí v EU a Japonsku. Zaměřuje se na vesmírnou i pozemskou architekturu, digitální design, internetové projekty a grafiku. Spolupracuje s NASA Habitation Team, Neuroscience Laboratory a New Media Innovation Team. Je spoluorganizátorem Futura Pragensis, série výstav futuristické architektury, a prezentoval své práce na 15 výstavách v Evropě a Americe. Nyní například připravuje projekt Vortex na čištění oceánů. Na TEDx Prague bude hovořit ve třetím tematickém bloku “ReCyklace”.

Tomáš Hajzler –  Konečně v penzi. Už můžu dělat, co mě baví

Tomáš prožil většinu života v diktatuře. Kromě té československé si do sytosti užil třeba i ruskou či západoafrickou. Život korporátní autokracie opustil se syndromem vyhoření. Později založil PeopleComm, kde se věnuje tématu svobody v práci jako filozofii organizace a řízení firem. Vede semináře, učí na vysoké škole a také s chutí píše např. na Svoboda v práci, Freedom@work nebo  Freelance. S manželkou Petrou a dcerami Valérií a Valentýnou žije kousek od Prahy. Na TEDx Prague bude hovořit ve 2. bloku “Naděje – děti a vzdělávání”.

Petr Pokorný – Brouk a environmentalismus

Vzděláním je biolog. Zabývá se překlenováním hranic mezi přírodními a humanitními vědami. Je proto paralelně zaměstnán v Centru pro teoretická studia (společném pracovišti UK a AV ČR) a na Archeologickém ústavu AV ČR. Na různých univerzitách přednáší v oboru paleoekologie a bioarcheologie. Dynamický pohled na minulost i současnost přírody a civilizace občas uplatňuje v teorii i praxi ochrany přírody.


PLAY.CZ a TEDxPrague