ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29663 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Spotlight!

0 Rémy Martin 11.11.2014

Pomyslné brány crossoverového mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu uzavře jako již tradičně závěrečná afterparty. Klubová noc Spotlight proběhne 12. listopadu v Roxy i přilehlém NoD a přesně v duchu své otevřenosti novým hudebním žánrům si tentokrát posvítí na hip hop, elektroniku či alternativu z USA, Británie i tuzemské scény.
A party to bude vskutku živelná. Největší hvězdy večera, britští Young Fathers, patří ke špičce toho nejaktuálnějšího hiphopového dění, což potvrzuje i nedávné prestižní ocenění Mercury Prize. Další výrazná osobnost, která na Spotlightu představí svoje umění, je elektro-punková Xenia Rubinos, která díky svým svérázným písním patří mezi nejzajímavější americké mladé umělce. V rámci klubové noci dále vystoupí multiinstrumentalista Taylor McFerrin, jehož předchází pověst, že na poli elektronické alternativy je stejně inovativní jako jeho otec Bobby v oblasti vokální muziky, nebo Britka Lauren Holt, vystupující pod nickem Law, která se se svojí citerou, laptopem a nezaměnitelným soulovým hlasem zařadila mezi nejpozoruhodnější objevy britské elektronické scény.
Pozoruhodný zážitek slibuje neobvyklé spojení zvuku chrámových varhan a elektroniky, které přinese premiéra projektu přední varhanice mladé generace Kateřiny Chrobokové, která pod pseudonymem Katt odvážně vstoupila na pole experimentální elektronické muziky a s francouzským producentem, tvořícím pod jménem DaFake Panda, úspěšně dokazují, že královský nástroj si může docela dobře rozumět i s polámanými beaty. Program Spotlightu obohatí svým DJ setem i legenda české elektroniky Floex.
Součástí klubové noci je i výstava odborné literatury Book Me, která v prostorách NoD představí knihy o hudbě a tanci, pečlivě vybrané Nakladatelstvím Akademie múzických umění v Praze.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 18:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.