ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5961 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Pražské jaro zahájilo předprodej na jubilejní 70. ročník

0 Rémy Martin 16.12.2014

Milí milovníci klasiky, přijměte můj dnešní text jako malou pozvánkou na největší svátek klasické hudby u nás. V pátek 12. prosince byl totiž oficiálně zahájen prodej vstupenek na 45 koncertů, které se v rámci jubilejního 70. ročníku festivalu Pražské jaro odehrají. Vstupenky je možno zakoupit prostřednictvím webových stránek festivalu, v pokladně Pražského jara v Rudolfinu či v prodejní síti čítající na 120 míst po celé České republice.

Již u příležitosti zahájení prodeje vstupenek si můžete pořídit festivalový katalog, který přináší přehledný program s programovými anotacemi jednotlivých koncertů, články předních hudebních publicistů vztahujícími se k hlavním dramaturgickým akcentům nadcházejícího ročníku či s ohlédnutím za uplynulou dekádou festivalu.

Jubilejní 70. ročník přitom slibuje opravdu jedinečný zážitek. Už to, že se celým festivalem bude vinout silné téma sedmdesátého výročí konce druhé světové války, nebo fakt, že teprve popáté v historii zazní zahajovací koncert v podání zahraničního orchestru, jsou naprosto výjimečné okolnosti. Provedení Smetanovy Mé vlasti totiž na slavnostním zahájení 12. května v pražském Obecním domě připadne Severoněmeckému rozhlasovému orchestru Hamburk pod taktovkou Thomase Hengelbrocka. „Festival z historického hlediska zahajují poražení a končí vítězové,“ okomentoval program jubilejního 70. ročníku jeho ředitel Roman Bělor a poukázal tak na skutečnost, že závěr festivalu 2. a 3. června bude patřit Královskému filharmonickému orchestru v Liverpoolu s šéfdirigentem Vasilijem Petrenkem.

Napište na mi na můj blog či FB profil, či se na jubilejní 70. ročník Pražského jara chystáte a co si od něj slibujete, nebo jaké zážitky jste si odnesli z některého z minulých ročníků.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 18:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.