ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30730 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

ON-LINE: Petr Novotný – Ledová fata morgána

0 Redakce 5.6.2010

Tak schválně – co se vám vybaví, když se řekne SEAKAYAK? Troufám si tvrdit, že nám 90% obyčejných průměrně sportovně založených lidí před oči naskočí sluncem zalitá pláž, mírně vlnkovaté moře a usmívající se svalnatý blonďák (nebo – dle potřeby – vnadná blondýna) mávající z malého krásně červeného kajaku. Ten kajak by mohl být i zelinkavý, případně oranžový, to aby to dobře ladilo s tím žlutým sluncem a tyrkysovým mořem.

 

Ovšem představte si, že existují i lidé, kterým se při slově SEAKAYAK vybaví kulich, zimní bunda, rukavice, studené moře o teplotě maximálně 3 °C, zasněžené vrcholky hor, ledovcové kry větších či menších rozměrů, ostrovy či ostrůvky dostupné právě jen po vodě nebo ze vzduchu anebo stanování přímo uprostřed Arktidy. Jsou to ti samí lidé, kteří sice na dovolenou vyrazí třeba i na Kubu, ovšem ne proto, aby si užili koupání v Karibiku, nýbrž proto, aby na kole urazili třeba i 500km, prodrali se tropickou džunglí nebo se vyšplhali na stolovou horu.

Jedním z podivínů, kteří západ slunce sledují raději přímo z ledového oceánu než z plážového lehátka, je i Petr Novotný. Jistě uznáte, že takovýhle člověk je přímo ideálním hostem pro Besídku u Niklů. Pokud pokud vás tedy zajímá, jak se věci doopravdy mají, jestli váš kulich postačí, jestli to kluci opravdu zmáknou nebo třeba jak narvete šestimetrový kajak do letadla, přijďte v neděli 6.6.2010 v 19:00 na www.seakayak.cz .