ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6148 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nové CD Josefa Špačka

0 Rémy Martin 3.7.2013

Poslouchám již několik dnů CD houslisty Josefa Špačka. Na toto albu, které vydal Supraphon, jsem již napsal recenzi a rozhodně jej mohu doporučit. Na klavír doprovází Špačka Miroslav Sekera, který je na tak těžké doprovodné party ideální. Je to náš špičkový klavírista, ale zároveň bývalý houslista. To znamená, že je schopen se vcítit do houslové problematiky a vyjít houslistovi a houslovému zvuku vstříc.

V jistém smyslu, beru to spíš jako malou výtku, je toto CD možná více klavírní než houslové – z nějakého důvodu tato nahrávka zvuku houslí něčím uškodila, o to víc ale vynikne klavírní part. Na druhou stranu je to zajímavé, protože si posluchač může užít klavírní part v rovnocenné úloze, nikoliv pouze doprovodné.

Program je složen ze sonáty Leoše Janáčka, Z domoviny Bedřicha Smetany, sonáty pro sólové housle Prokofieva a slavné, monumentální Sonáty f moll rovněž od Prokofieva.

Podrobnější recenzi si můžete přečíst na mém blogu.

Ve svém rozhlasovém pořadu Vybrané tóny Rémy Martina se navíc tomuto albu budu věnovat opravdu do hloubky 24. července v 19:00.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.