ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6768 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Není hudební festival jako hudební festival

0 Rémy Martin 6.6.2014

Jarní a letní sezona je charakteristická širokým spektrem konajících se festivalů. Majoritní podíl mají samozřejmě festivaly hudební, z nichž mnohé patří mezi společenské události roku. Pod pojmem hudební festival si většina zřejmě představí velká pódia na otevřených pláních s davy diváků tísnících se v úmorných vedrech na přímém slunci.

Nenechte se ovšem mýlit, existují také hudební festivaly sofistikované, kultivované a probíhající v renomovaných koncertních síních. Takovým festivalem je například již proběhnuvší Pražské jaro nebo červencové Cambridge Summer Music, či Incontri in Terra di Siena. Takové festivaly si kromě vytříbeného vkusu žádají také vytříbené chování a především vytříbený dress code. Jistě, můžete si dovolit Creative Black Tie, ale to neznamená, že se na koncert vydáte v pestrobarevném obleku s kontrastující kravatou, či snad dokonce šálou! Slovo „kreativní“ v tomto případě reprezentuje například barevně odlišná košile nebo motýlek. Zbytek oděvu musí být samozřejmě dle pravidel Black Tie, jak se můžete dočíst na mém blogu. Zkrátka: kreativní ano, výstřední a excentrický ne.

Nehledě na to, že na festivalu věnovaném klasické hudbě se očekává také určitý standard, co se týče chování a etikety. Pánové by měli být gentlemani a dámy by měly být kultivované a noblesní. Že je to všechno příliš komplikované? Nechce-li se vám investovat do drahého smokingu nebo do lekcí dobrého chování, vždy můžete jet na festival, kde se po vás žádný dress code. Takových je všehovšudy mnohem víc, jen u nás se přes léto konají například Bohemia Jazz Fest, či multižánrový festival Živá ulice v Plzni. Dress Code na tento typ festivalů už ale raději přenechám na někom jiném.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.