ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28929 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Nejprodávanější alba za rok 2008 v USA

0 Redakce 19.12.2008

Alicia Keys jе mezi nejlépe prodávajícími se umělci ve Spojených státech za rok 2008, vyplynulo to z monitoringu amerického trhu, prováděném Nielsen SoundScan, společností, zveřejňující týdenně údaje, na základě kterých se sestavují hitparády Billboardu.

Její poslední album As I Am se stalo dvojnásobně platinovým, což znamená, že se ho prodalo na 2 000 000 nosičů. Alicia tím předběhla Joshe Grobana s jeho kompilací s koledami Noel, vydanou kolem loňských Vánoc, i Lil´ Waynea s jeho albem Tha Carter III, kterého se prodalo něco přes milion kopií už v prvním týdnu po jeho vydání – rekord, kterým se rapper zapsal navždy do historie.

Opět Alicie Keys patří nejčastěji rotující v éteru rádií píseň No One z již zmíněné desky As I Am. Skladbu si dle statistik poslechlo zhruba 3 080 000 000 párů uší – v průměru to znamená, že každý občas USA si ji musel poslechnout zhruba desetkrát. Flo Rida je s číslem dvě v tomto žebříčku s písní Low, а Leona Lewis se svou skladbou Bleeding Love zaujala třetí místo. Stejná píseň rappera Flo Ridy, v které hostuje T-Pain, jе v čele žebříčku nejprodávanějších digitálních downloadů.

Nejkurióznější je ovšem jiná hitparáda: žebříček měst s největším počtem domácností vlastnících MP3 přehrávače. Vítězem se stal Washington,D.C., kde technickou vymoženost (která ještě před pár lety byla pro obyčejného občana naprostým luxusem) vlastní 40% domácnosti vlastní. Salt Lake City v této kategorii prohrálo o pouhé procento oproti hlavnímu městu USA.

Nejprodávanější alba v USA v roce 2008 

1. Alicia Keys – As I Am
2. Josh Groban – Noel
3. Lil Wayne – Tha Carter III
4. Eagles – Long Road Out of Eden
5. Taylor Swift – Taylor Swift
6. Kid Rock – Rock N Roll Jesus
7. Coldplay – Viva La Vida or Death and All His Friends
8. NOW 26
9. Carrie Underwood – Carnival Ride
10. Garth Brooks – The Ultimate Hits

Nejvíce stahované placené digitální downloady roku 2008

1. Flo Rida Featuring T-Pain – Low
2. Leona Lewis – Bleeding Love
3. Lil Wayne Featuring Static Major – Lollipop
4. Katy Perry – I Kissed a Girl
5. Coldplay – Viva La Vida
6. Sara Bareilles – Love Song
7. Timbaland Featuring OneRepublic – Apologize
8. Jordin Sparks & Chris Brown – No Air
9. Rihanna – Disturbia
10. Madonna Featuring Justin Timberlake – 4 Minutes