ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15091 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mluvíte s lidmi?

0 Rémy Martin 25.9.2014

Mluvíte rádi s lidmi? Tato jednoduchá otázka mě napadla nedávno na jednom koncertě. Zjistil jsem, že má odpověď na ni není úplně jasná. Vše začalo tím, že jsem se pohodlně usadil na sedačku a s příjemným napětím očekával začátek koncertu. V tom jsem si všiml svého souseda, upraveného muže o něco staršího než já. Byl také bez doprovodu a soustředěně sledoval prázdné židle hudebníků. Měl jsem chuť s ním začít konverzaci, ale chvíli jsem váhal, co říct. Pak jsem začal racionalizovat a hledat důvody, proč raději zůstat zticha. Tato chvíle trvala příliš dlouho a soubor už nastoupil na scénu. Další příležitost dát se do řeči se už nevyskytla a při cestě domů jsem si uvědomil, že mě to mrzí. Také se vám něco podobného stalo?

Na koncert jdeme samozřejmě primárně kvůli hudebnímu zážitku, ale možná někdy zapomínáme, že je to i společenská událost. A při ní se mluví a také seznamuje. Můj dojem je, že v celém společenském prostoru mizí přirozená gentlemanská konverzace a všichni si příliš hledí svého. Ve frontě v bance nebo v tramvaji raději vytáhneme telefon a pročteme emaily, než abychom se dali do řeči s náhodným cizím člověkem. Na onom koncertě jsem zpozoroval, že se také stávám takto pohodlným. Rozhodl jsem se, že s lidmi budu mluvit rád.

Samozřejmě se nechystám oslovovat každého kolemjdoucího, ale občas to určitě neuškodí. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že se pak cítím lépe a často se dozvím věci, které mě obohatí, mohu potkat nové kontakty a třeba i klienty nebo obchodní partnery. A při pohledu na své nejlepší přátele jsem zjistil, že s každým z nich jsem se poznal tak, že jeden z nás přišel za tím druhým a z banálního rozhovoru se stalo pevné přátelství. Také rádi zapřádáte rozhovor s cizími lidmi nebo dáváte přednost vlastním myšlenkám?

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic FM.