ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8636 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Manfred Honeck

0 Rémy Martin 6.1.2015

Tři večery počínaje středou 7. a konče pátkem 9. ledna budou na domovské scéně České filharmonie v pražském Rudolfinu patřit jejímu hlavnímu hostujícímu dirigentovi, Manfredu Honeckovi.
Honeck si tentokrát pro posluchače připravil program, v jehož rámci zazní Mozartova Symfonie č. 40 g moll a Te Deum pro soprán, tenor, smíšený sbor, velký orchestr a varhany op. 32 od Waltera Braunfelse.
Manfred Honeck se narodil v Rakousku a hudební vzdělání získal na Vysoké hudební škole ve Vídni.
Mnoho let byl členem Vídeňské filharmonie či orchestru Vídeňské státní opery a také řídil Vídeňský mládežnický orchestr. Právě tato zkušenost zásadně ovlivnila jeho dirigování a přispěla k jeho specifickému dirigentskému stylu.
Svou kariéru začínal jako asistent Claudia Abbada ve Vídni. Poté byl angažován v Curyšské opeře, kde mu v roce 1993 byla udělena prestižní Cena evropského dirigenta. K dalším působištím v počátcích jeho kariéry patří Lipsko, kde byl jedním ze tří stálých dirigentů v rozhlasovém orchestru MDR Sinfonieorchester, a Oslo, kde se narychlo na jeden rok stal hudebním ředitelem Norské národní opery a po vysoce úspěšném turné po Evropě byl na několik let angažován jako hlavní hostující dirigent Filharmonie Oslo. V letech 2000–06 byl hudebním ředitelem Švédského rozhlasového symfonického orchestru ve Stockholmu a v letech 2008–11 hlavním hostujícím dirigentem České filharmonie, přičemž tuto pozici získal i pro sezóny 2013-16.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 18:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.