ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4664 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncerty pro příští rok: McFerrin, 50 Cent, Imogen Heap a další

0 Redakce 30.12.2009

Pořadatelé neustále zveřejňují jména skupin a zpěváků, kteří se příští rok objeví v České republice. Poté, co byl ohlášen pražský koncert Bobbyho McFerrina (22. dubna), oznámili organizátoři letního festivalu Colours Of Ostrava, že McFerrina dovezou poprvé do Ostravy. Vystoupení se uskuteční 24. dubna v tamní ČEZ Areně, která bude pro tento koncert zmenšena na kapacitu 3 tisíce diváků.

Do Prahy se zase vrátí americký rapper. 50 Cent. V Tesla Areně koncertem představí své nové album Before I Self Destruct 5. března. Předprodej už začal, vstupenky lze sehnat v ceně od 890 Kč.

Britská zpěvačka Imogen Heap, která na sebe poprvé upozornila už před jedenácti lety na nezávislé hudební scéně, přibude do  metropole 2. března. Vystoupí v Divadle Archa a vstupenky za 770 Kč si lze zakoupit již nyní. Koncert bude lahůdkou pro milovníky indie, ambientu, rocku, popu, triphopu a elektroniky, protože tam všude se Imogen Heap pohybuje.

Britští Enter Shikari se na svém prvním samostatném vystoupení v Čechách představí 16. ledna v pražském Lucerna Music Baru a událostí jistě bude i koncert amerických Pavement, kteří se příští rok vypraví na comebackové turné a 20. května dorazí v jeho rámci do pražského Paláce Akropolis. Hvězdy kytarové scény začátku 90. let byli jednou z prvních kapel, které k nám po sametové revoluci dorazily.

10. ledna se v pražském divadle Hybernia uskuteční koncert talentovaných umělců sdružených pod názvem The ABC & D of Boogie Woogie. Na diváky čeká výjimečný hudební žánr hraný na dvě piána, a pozoruhodné hudební výkony muzikantů, u kterých láska k hudbě vyhrává nad obchodem. V sestavě budou Charlie Watts, jinak bubeník Rolling Stones, jazzový basista Dave Green a skvělí pianisté Axel Zwingerberger a Ben Waters.

Ještě dvě akce konané v rámci programu Respect Plus. Romská superskupina Mahala Rai Banda, která spojuje virtuózní hráče z Rumunska, se představí 27. ledna v pražském Paláci Akropolis. Malijská kapela Tartit pak přijede do Akropole 17. února.  
 

Chystané  koncerty

10. 1. The ABC & D of Boogie Woogie, Praha, Divadlo Hybernia

14. 1. Depeche Mode, Praha, O2 Arena

16. 1. Enter Shikari, Praha, Lucerna Music Bar

27. 1. Mahala Rai Banda, Praha, Palác Akropolic

1. 2. Chris Rea, Praha, Kongresové centrum

17. 2. Tartit, Praha, Palác Akropolis

27. 2. Jean Michel Jarre, Liberec, Tipsport Arena

2. 3. Imogen Heap, Praha, Divadlo Archa

5. 3. 50Cent, Praha, Tesla Arena

13. 3. Rammstein, Ostrava, ČEZ Arena

22. 4. Bobby McFerrin, Praha, Kongresové centrum

24. 4. Bobby McFerrin, Ostrava, ČEZ Arena

20. 5. Pavement, Praha, Palác Akropolis

JŠp