ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21929 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Koncert pro republiku

0 Rémy Martin 26.10.2014

Státní svátek 28. října je již tradičním termínem pro pořádání mimořádného Koncertu pro republiku, který se jako každoročně odehrává v podání Symfonického orchestru hl. m. Prahy ve Smetanově síni Obecního domu. Ten je také historickým místem, kde byla samostatnost nového státu vyhlášena a kde v současnosti již řadu let působí právě Pražští symfonikové. Tradiční bude také program tohoto mimořádného koncertu, když zazní cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast. Orchestr vystoupí pod taktovkou mladého českého dirigenta Jana Kučery.
Dramaturg FOK Martin Rudovský popsal tuto výjimečnou událost pro celý orchestr takto: „Každý český orchestr musí hrát Mou vlast. Vždyť je to také jeho vlast, resp. naše vlast. V případě FOKu se tak poprvé stalo pár let po založení, a to 19. listopadu 1939. Na dirigentském stupínku stál Otakar Jeremiáš. Jak samozřejmé se nám dnes zdá provedení Mé vlasti a jak nesamozřejmé bylo za Protektorátu Čechy a Morava! Koncert pro Republiku je již tradicí a je věnován všem, kdo se o Republiku zasloužili.“ Pro pořádek uvádím, že 27. října proběhne od 10 hod. veřejná generální zkouška.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 18:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.