ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25607 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Klasická média a internet

0 Rémy Martin 20.3.2014

Vzhledem k tomu, že jsem tvůrcem a průvodcem rozhlasovým pořadem Vybrané tóny Rémy Martina, velice často řeším otázku, jaký má vlastně klasické médium v době internetu smysl. Klasickým médiem v této chvíli myslím takové, které nelze ovládat a zasahovat do jeho programu, ale lze ho buď sledovat, nebo nesledovat. Týká se to TV, rozhlasu, tiskovin, knih, filmů. V případě hudby je to jasné – i když to má klasické rozhlasové vysílání v souboji s internetem těžké, je velice důležité a nenahraditelné. Proč?

Existuje teorie zapomínání zdrojů, která sice vznikla jako termín psychologický, ale dnes se používá hojně i například v reklamě. Jde o to, že téměř vše, co víme, sice víme, ale nepamatujeme si tak úplně odkud či od koho. Nabyté znalosti následně používáme třeba při vyhledávání na internetu. Ale kde jsme se dozvěděli, co máme a co chceme hledat?

Zjistíte, že na tom má klasické, pevné médium velikou zásluhu. Právě rozhlasové vysílání je založeno na tom, že onen výběr informací udělá někdo za vás. Informace se následně šíří mnoha cestami a my pak už jen hledáme na internetu a dále si rozšiřujeme okruh zájmů. Ten start a poslání informace do světa ale přichází z pevných médií, nikoliv z internetu. Avšak to, že teorie zapomínání zdrojů potvrzuje, že zapomínáme prvotní zdroj a setkání s informací, není námitkou proti klasickému médiu. Zcela naopak!

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.