ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25185 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

iPhone aplikace PLAY.CZ pro poslech rádií má svého nástupce

0 Redakce 12.12.2009

Multimediální server PLAY.CZ dnes prostřednictvím Apple App Store zahájil prodej plné verze své aplikace pro iPhone. Nástupce úspěšné utility z letošního jara, jež si stáhlo přes 25 000 uživatelů přináší nové funkce, které zlepší kvalitu poslechu českých FM a internetových rádií a umožní uživatelům poslouchat i rádia, která nejsou v nabídce PLAY.CZ.

Klíčovou funkcí novinky PLAY.CZ je automatická detekce rychlosti připojení uživatele k internetu a následná FILTRACE KVALITY VYSÍLÁNÍ. Většinu rádií tak mohou majitelé aplikace poslocuhat v kvalitě 64 nebo 128 Kbps. Kvalitu odpovídající rychlosti připojení lze nastavit. Máte-li tedy připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi nebo třeba 3G, můžete si jako výchozí nastavit nejvyšší rychlost.

Další uživatelsky velmi cennou novinkou je záložka STREAM MANAGER, kde si lze nadefinovat vlastní rádia v libovolné kvalitě ve formátech, které iPhone podporuje (nejčastěji MP3 a AAC). Do políčka pro URL zadáte adresu streamu, aplikace načte informace o rádiu a uloží jej do seznamu.

Změny nastaly i v prostředí přehrávače. Ke klasickým ovládacím prvkům přibyla funkce SLEEP, která odloží vypnutí přehrávání rádia podobně jako například u televize. Přehlednější je i ukládání šesti oblíbených stanic do paměti a informace o právě hrané skladbě. Informační proužek v horní části obrazovky slouží nově jako odkaz na informační stránku jednotlivých rádií. Při horizonátlním přejetí se v integrovaném webovém prohlížeči načte detail stanice s aktuálními články a kontaktními informacemi.

Aplikace je ke stažení v App Store za příjemných 2,99 Eur. Vedle placené „Full“ verze se v dohledné době (po schválení společností Apple) objeví i update první verze, jež ponese název Lite. Kromě zlepšení stability aplikace a optimalizace výkonu, bude obsahovat i některé inovace placené verze – například přehlednější informaci o hrané skladbě, funkci SLEEP a přehlednější ukládání stanic do paměti.

Systémové požadavky aplikace PLAY.CZ: iPhone 3G, iPhone 3GS, iPod Touch firmware verze 3.1.2 a vyšší

Více informací na iphone.play.cz

Časté otázky k aplikaci a související diskuse