ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4965 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební kurzy Pavla Šporcla

0 Rémy Martin 27.8.2013

Ve dnech 26. – 29. srpna se v Praze uskuteční hudební kurzy, které jsou určeny všem, bez rozdílu věku či dosaženého vzdělání. Hlavní postavou a garantem kvality je český houslový virtuóz Pavel Šporcl.

Samozřejmě nelze očekávat, že během několika lekcí se z vás stane druhý Šporcl, na druhé straně – inspirace funguje. Šporcl v souvislosti s kurzy mimo jiné zdůrazňuje, že jeho hlavním cílem je dosáhnout toho, aby i sebeobtížnější hudba se pro studenty stala zábavou. On sám má totiž v živé paměti své vlastní začátky, z nichž čerpá.

Podívejte se na Youtube na záznam z Pražského jara, kde hraje Čajkovského koncert. Fantastické! Uvolněnost, jež na vás dýchne, chce přenést na studenty – mimo jiné také radami technického rázu.

Na kurzech učí více zajímavých osobností, ale přiznám se, že Šporcl mi připadá nejzajímavější. Prostory pro konání akce poskytlo Gymnázium a Hudební škola hl. města Prahy, které sídlí na Komenského náměstí v Praze 3.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.