ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4745 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudební Fórum – festival současné hudby

0 Rémy Martin 6.11.2013

Ve čtvrtek 7. listopadu můžeme slyšet velice zajímavý a málo známý repertoár v sále Filharmonie Hradec Králové. Program je složený z děl současných autorů – Mark-Anthony Turnage (*1960), Thomas Adès (*1971), Aaron Jay Kernis (*1960). Koncertní produkce je podpořena světelným designem, který si vzali na starosti Jaromír Vlček a Petr Zima. Ve violoncellovém koncertu s názvem Zbarvené pole uslyšíme v sólovém partu mladého německého cellistu s českým původem Jana-Filipa Ťupu (*1980). Ťupa se specializuje vyloženě na aktuální hudební produkci a patří v tomto oboru ke špičce. Filharmonii Hradec Králové bude dirigovat Petr Vronský. Sál filharmonie má tzv. „sušší“ akustiku, která je ideální pro zvukový záznam tohoto druhu hudby. Koncert je součástí festivalu Hudební Fórum, který spolupořádají Filharmonie Hradec Králové a Český rozhlas Vltava, jenž zároveň festivalové koncerty vysílá v přímém přenosu – tedy ideální situace pro ty, kteří nemohou dorazit. Začátek koncertu je ve 20 hodin.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.