ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12838 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudba jako ticho

0 Rémy Martin 13.2.2014

Nedávno jsme se známým probírali, jak to vlastně je s hudebním smogem. Otázka zněla, jestli na permanentním obklopování se hudbou není něco patologického. Asi trochu ano. Dokonce se dá říct, že je to trochu podobné s přejídáním – člověk, ačkoliv už sám neví proč, do sebe neustále láduje požitky a to i za cenu, že je to evidentně škodlivé. Možná to je jistý druh neurózy, kdy člověk již přirozené prostředí bez hudby, ticho, těžko snáší.
Na druhou stranu, co když to může být i tak, že všudypřítomná hudba tím, že překrývá okolní ruchy, naopak iluzi ticha a soukromí vytváří? Tedy, co když je hudba samotná tak trochu iluzí ticha? Kolikrát vás napadne si pouštět hudbu třeba u rybníka? Je evidentní, že v hlučných lokalitách se tendence k reprodukování hudby zvyšuje a naopak v klidném prostředí nás to často ani nenapadne. Paradox?

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.

Tagy: , , ,