ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4880 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudba a stroje

0 Rémy Martin 23.1.2014

Občas potkáme hudebního moralistu, který má pocit, že rozhodnutí vytvářet hudbu i pomocí přístrojů je nešťastné a úpadkové. Většinou se k takovému prohlášení odhodlá v okamžiku, kdy se do centra rozhovoru dostane téma hudby a počítače. Takové téma není jednoduché a už vůbec není řešitelné pouze krátkým prohlášením. Rád bych podotkl, že kromě lidského hlasu jsou přístrojem veškeré hudební nástroje, kde je člověk v roli jisté obsluhy. A nutno podotknout, že třeba varhany byly v době svého vrcholu nejsložitějším strojem na planetě. Jistě, je jasné, že můj protiargument je mírně přitažený za vlasy, ale je to pouze reakce na neadekvátní kritiku počítačů ve spojení s hudbou. Pravda je asi taková, že použité prostředky jsou pouze prostředky a hudba je a bude vždy pouze lidskou činností, a tak se není čeho obávat.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.