ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5135 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudba do kapsy?

0 Rémy Martin 29.6.2014

Také si svou denní rutinu nedokážete představit bez osvěžení v podobě poslechu dobré hudby? Nejraději bych hudbou nahradil veškeré nepříjemné konverzace. Objevil jsem několik mobilních nástrojů, bez nichž by byl můj hudební život nesporně chudší.

První aplikací, která mě přivedla k mnoha skvělým umělcům, je aplikace Soundhound. Díky ní lze snadno identifikovat konkrétní skladbu, kterou zrovna slyšíte (v obchodě, ve filmu…). Stačí aplikaci otevřít, kliknout, a ona už sama obstará detekci a vyhledávání hrané skladby. Tu si můžete záhy zakoupit skrze iTunes (máte-li iPhone) nebo třeba pustit v aplikaci Spotify. Ta se stala mým hudebním favoritem záhy po spuštění v ČR. Pořídit ji lze na téměř všechny operační systémy (jak pro telefony a tablety, tak pro počítače) a za poplatek čítající sto padesát korun měsíčně můžete objevenou hudbu dokonce ukládat pro poslech offline. Nespornou výhodou těchto nekonečných hudebních databank je také jejich vševědoucnost. Že umí předpovědět, na co budu mít ten který večer zrovna zřejmě hudební náladu, je mi neobjasněnou záhadou.

S aplikací Spotify se skvěle doplňuje aplikace Songkick. Společně tvoří silné a kompaktní kulturně-hudební duo. Díky těmto dvěma aplikacím se mi zatím ani jednou nestalo, že bych zmeškal svůj vysněný koncert nebo hudební festival. Zkrátka – zejména díky triu aplikací (Soundhound, Spotify a Songkick) už jsem měl tu čest shlédnout pár opravdu geniálních umělců. Tyto aplikace mi odhalily ta nejtajemnější zákoutí mnou netušených hudebních žánrů. A to jsem měl dojem, že mě již nic nepřekvapí.

Učili mě, že krást se nemá, není to šlechetné a navíc to uráží samotné hudební velikány. Proto jsem si velmi oblíbil právě Spotify, jakožto typ aplikace, který mi za drobný poplatek umožňuje každodenní neomezený poslech všech mých oblíbených hudebních stylů. Nechce-li se vám ale investovat do předplatného, nebo nejste-li zvyklí poslouchat hudbu z mobilních zařízení, pak přesně pro vás je například Grooveshark – webová aplikace umožňující poslech vždy, když má člověk otevřené okno v prohlížeči. Nevýhodou ovšem je, že se takto často připravíte o nejdramatičtější momenty právě poslouchaných skladeb. Grooveshark funguje na principu personalizovaných „rádií“ – obdobně jako Google Play Music (aplikace dostupná pro Android a iOS), kdy se můžete „naladit“ na to, co zrovna poslouchá váš přítel nebo oblíbený umělec.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic FM.