ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16114 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudba 21. století

0 Rémy Martin 28.8.2014

Technický pokrok změnil mnoho oblastí našeho života a hudba není výjimkou. Už jsme si zvykli, že své oblíbené skladby nosíme v kapse a nemusíme dennodenně oprašovat pečlivě střežené vinyly. Tyto časy zmizely v nenávratnu. Černé desky s nádhernými obaly, které nás provázely celé dětství, nahradily mp3 přehrávače a mobilní telefony. Nebojte se, nejsem přehnaně nostalgický. Stejně jako tradici a kvalitu vinylu totiž umím ocenit i současná pokroková řešení a kreativitu, jež nám mnohdy ulehčuje život. Rád bych vám proto opět přinesl pár tipů na užitečné hudební mobilní aplikace, které musí být součástí mé technické výbavy.

Běžně se nám může stát, že v našem oblíbeném baru zaslechneme podmanivou melodii, u které si nedokážeme vybavit jméno ani autora. Naštěstí je tu jednoduchá aplikace Shazam, jež nám dokáže pomoci. Stačí jen stisknout její logo připomínající tlačítko play. Aplikace se na chvíli zaposlouchá a posléze vám sdělí jméno hledané skladby a interpreta. Někdy se ovšem může stát, že hluk v místnosti znemožní její okamžité rozpoznání. Dalším možným problémem jsou limity databáze aplikace, která nemůže logicky obsahovat veškerou hudbu, jež byla na světě vytvořena. Přes veškeré mouchy je Shazam nedílnou součástí mého telefonu a nedám na něj dopustit.

Mým dalším tipem je skvělá aplikace Music Toolbox. Musím se totiž přiznat, že jsou chvíle, kdy jsem hudbou až zavalen. Je to úděl oddaného posluchače, který má skladeb někdy až příliš. Proto existuje Music Toolbox, který vám pomůže uspořádat hudbu v mobilu. Využívám i jeho další funkce: mohu si bezproblémově upravit názvy alb, skladeb či seřadit si hudbu přesně podle mého gusta. Můžete zde vytvořit i vyzváněcí tóny či notifikace z oblíbených písní, které vám zpříjemní jinak monotónní den.

Dnešní trh nabízí přehršel hudebních aplikací do vašeho mobilu. Je jen na vás, která bude vyhovovat vašemu životnímu stylu a zvyklostem. Nezapomínejme však na to, že i když se nám mohou mobilní aplikace zdát nedílnou součástí běžných dní, mnohem důležitější je samotný zážitek z hudby. A ten zůstal, bez ohledu na technický pokrok, stále stejný. Magický.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic FM.