ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19400 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na filmový festival do Karlových Varů za filmem i hudbou

1 Rémy Martin 4.7.2014

Začátek prázdnin (bohužel ale ne nutně začátek léta) je pro mnoho příznivců kultury nerozlučně spjat s Filmovým festivalem v Karlových Varech. Jeho již 49. ročník začíná dnes ve zmíněném městě na severozápadě Čech a samozřejmě láká na širokou škálu pestrého programu, ze kterého lze jen těžko vybírat to nejzajímavější. Osobně bych se kvůli festivalu potřeboval každý rok alespoň rozpůlit, abych stihl vše, co mne zaujme.

Letošní Vary se zdají – minimálně co se týče doprovodného programu – opět o něco bohatší, než ročník předchozí a přináší nespočet kulturně-společenských počinů, jejichž cílovou skupinou ani zdaleka nejsou pouze studenti nebo ortodoxní filmoví fanoušci. Naopak, KVIFF – jak zní mezinárodní festivalová zkratka – patří mezi sofistikované události stojící vysoko na žebříčku společenské a intelektuální významnosti.

Hned dvakrát na festivalu vystoupí například Cirk La Putyka se svým divadelním představením DOLLS, zároveň je součástí filmového festivalu festival hudební, který letos představí pestrou dramaturgii. A mezi filmovým programem najdeme například koncertní film Björk: Biophilia Live… Už také rozumíte tomu dilematu, kam se vydat dřív?

Hlavní hvězdou bude letos (po vloni zbožňovaném Johnu Travoltovi) Mel Gibson, jehož údajně kultovní snímek Šílený Max bude představen v Letním kině – uvidíme, zda bude mít také tolik příznivců jako loňská Pomáda. Já sám se ale zatím nejvíc těším na jeden z českých kulturních pokladů – rekonstruovanou verzi snímku Ostře sledované vlaky.

Drobná poznámka na závěr – stále se absolutně nejsem schopen rozhodnout, zda se mi letošní, čtyřiadevadesátý plakát a s tím spojený vizuální koncept ročníku líbí, nebo zda mi přijde nevkusný.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic FM.