ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14920 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Český Krumlov žije hudbou

0 Rémy Martin 20.7.2014

Je to tak a je to skvělé. Tento týden nabízí program Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově další perličky, díky kterým bude i 23. ročník nezapomenutelným zážitkem pro diváky i všechny účinkující.

Už ve středu 23. července vystoupí na scéně hradního Maškarního sálu Jiří Bárta a Terezie Fialová, aby přednesli komorní skladby Antonína Dvořáka pro violoncello a klavír. Jiří Bárta je právem řazen mezi nejlepší violoncellisty své generace a je též známý jako spoluzakladatel a dramaturg Mezinárodního festivalu komorní hudby v Kutné hoře. Terezie Fialová je uznávána především pro svůj styl hry, který se vyznačuje neobvyklou muzikalitou a respektem k zápisu.
Den na to, tedy ve čtvrtek 24. července, se mohou návštěvníci těšit na komorní koncert v podání vycházející hvězdy mezinárodní hudební scény, “princezny piána”, Shiran Wang a Škampova kvarteta, které letos slaví 25leté jubileum.
Na zcela jinou strunu zahraje v pátek 25. července soubor Gypsy Virtuoso Orchestra, jehož hudba kloubí základy klasické hudby, jazzové rytmy a lidové maďarské a cikánské melodie. V jeho čele stojí výborný maďarský houslista Sándor Jávorkai.
A konečně, sobota 26. července slibuje mimořádný hudební zážitek v podání jednoho z nejvýznamějších českých houslistů, Ivana Ženatého. Pod taktovkou dirigenta Iona Marina jej doprovodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 19:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic FM.