ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5781 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká filharmonie získala nominaci na prestižní The International Opera Awards 2015

0 Rémy Martin 19.1.2015

Tentokrát mi dovolte vzpomenout významný okamžik pro naši domácí klasicko-hudební scénu. Na vyhlášení nominací na prestižní ocenění The International Opera Awards se v kategorii „Znovuobjevené dílo“ objevilo koncertní provedení opery Bouhslava Martinů „Čím lidé žijí“ v podání České filharmonie.
O natočení této komorní opery, kterou Bohuslav Martinů napsal počátkem padesátých let v Americe pro televizní uvedení, se v našich luzích a hájích uvažovalo již nějaký čas. Zrealizování koncertního provedení však kvůli nedostatku potřebných kapacit a také financí muselo počkat až do roku 2014. A bylo to čekání šťastné.
Fakt, že se jedná o mimořádně významný projekt, se potvrdil i při uvedení opery v rámci abonentních programů České filharmonie v adventní době. Hudební veřejností totiž opera byla přijata s nevídaným nadšením a ovacemi, které v našich poměrech jen tak nesnesou měřítko. Opera „Čím lidé žijí“ se doslova stala tou nejblyštivější korunou projektu Rok české hudby, o jehož smysluplnosti dnes již nemůže být pochyb.
I ve světle těchto skutečností je skvělou zprávou, že se této znovuobjevené opeře z pera domácího autora dostalo nominace na jednu z nejprestižnějších cen vůbec. Šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek k této události poznamenal: „Byl jsem opravdu překvapen. Neměl jsem tušení, že se mezinárodní komise o našem počinu dozvěděla. S napětím budu očekávat, zda se nám podaří dosáhnout na ocenění, ale už samotný fakt, že jsme byli vybráni mezi nejlepší projekty roku 2014, nám v České filharmonii udělal velkou radost.”
Věřím, že takto významný počin dělá radost i vám a budu velmi potěšen, pokud mi na můj blog či FB profil napíšete například o tom, jak jsou podle vás pro domácí klasicko-hudební scénu důležitá tato a jim podobná ocenění.
Děkuji a přeji vám o oktávu výraznější zážitky.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 18:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.