how do you get ivermectin for humans how to get ivermectin in california can ivermectin be used to treat lymes disease ivermectin lotion price in india ivermectina cães bula how to give your dog ivermectin
ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6904 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Česká filharmonie získala nominaci na prestižní The International Opera Awards 2015

0 Rémy Martin 19.1.2015

Tentokrát mi dovolte vzpomenout významný okamžik pro naši domácí klasicko-hudební scénu. Na vyhlášení nominací na prestižní ocenění The International Opera Awards se v kategorii „Znovuobjevené dílo“ objevilo koncertní provedení opery Bouhslava Martinů „Čím lidé žijí“ v podání České filharmonie.
O natočení této komorní opery, kterou Bohuslav Martinů napsal počátkem padesátých let v Americe pro televizní uvedení, se v našich luzích a hájích uvažovalo již nějaký čas. Zrealizování koncertního provedení však kvůli nedostatku potřebných kapacit a také financí muselo počkat až do roku 2014. A bylo to čekání šťastné.
Fakt, že se jedná o mimořádně významný projekt, se potvrdil i při uvedení opery v rámci abonentních programů České filharmonie v adventní době. Hudební veřejností totiž opera byla přijata s nevídaným nadšením a ovacemi, které v našich poměrech jen tak nesnesou měřítko. Opera „Čím lidé žijí“ se doslova stala tou nejblyštivější korunou projektu Rok české hudby, o jehož smysluplnosti dnes již nemůže být pochyb.
I ve světle těchto skutečností je skvělou zprávou, že se této znovuobjevené opeře z pera domácího autora dostalo nominace na jednu z nejprestižnějších cen vůbec. Šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek k této události poznamenal: „Byl jsem opravdu překvapen. Neměl jsem tušení, že se mezinárodní komise o našem počinu dozvěděla. S napětím budu očekávat, zda se nám podaří dosáhnout na ocenění, ale už samotný fakt, že jsme byli vybráni mezi nejlepší projekty roku 2014, nám v České filharmonii udělal velkou radost.”
Věřím, že takto významný počin dělá radost i vám a budu velmi potěšen, pokud mi na můj blog či FB profil napíšete například o tom, jak jsou podle vás pro domácí klasicko-hudební scénu důležitá tato a jim podobná ocenění.
Děkuji a přeji vám o oktávu výraznější zážitky.

Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stránce facebook.com/RemyMartinCZ.

Každou sudou středu v 18:00 si vychutnejte pořad Vybrané tóny Rémy Martina na Rádiu Classic Praha.