ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14554 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Bruce Springsteen a Clint Eastwood mezi nominovanými na Zlatý globus

0 Redakce 14.12.2008

Minulý čtvrtek byly ohlášeny nominace 66. ročníku filmových cen Zlatý globus.

Jak se předpokládalo, mezi kandidáty na letošní ceny jsou Brad Pitt a Angelina Jolie, Anne Hathaway, Leonardo DiCaprio a Sean Penn – za hlavní role v produkcích Rachel Getting Married, Revolutionary Road a Milk.

Tom Cruise a Robert Downey Jr., ačkoliv stěží rozpoznatelní ve svých rolích v Tropic Thunder, se také dočkali uznání Hollywood Foreign Press, za podpůrnou roli – v kategorii, o kterou se ucházejí ještě Philip Seymour Hoffman, Ralph Fiennes a již nežijící Heath Ledger.

Beyoncé, Miley Cyrus, Peter Gabriel a Bruce Springsteen byli nominováni na cenu Nejlepší původní skladba k filmu, pro snímky Cadillac Records, Bolt, WALL-E a The Wrestler. Pátým jménem této kategorii patří filmovému režisérovi, scenáristovi, herci, producentovi a skladateli Clintu Eastwoodovi – jakožto spoluautorovi kompozice pro film Gran Torino.

Velkými tituly Zlatého globusu za uplynulý rok jsou v kategorii Nejlepší drama:  The Curious Case of Benjamin Button (s Pittem v hlavní roli), Doubt a Frost/Nixon. Všechny tři snímky mají  pěti nominacích. Stejně na tom je pozastavená TV show HBO In Treatment. Seriály 30 Rock, Entourage a Mad Men jich mají po třech.
Samozřejmě, tradičně jsou držitelé Zlatého globu současně nejžhavějšími pretendenty na ceny Akademie, které se udělují o měsíc později. Nejčerstvějším příkladem toho jsou i loňští držitelé Oscarů za Nejlepší herec v hlavní roli a Nejlepší herečku v hlavní roli – Daniel Day-Lewis (There Will Be Blood) a Marion Cotillard (La Vie en Rose), kteří o měsíc dříve získali Zlaté globy.

Připomeňme, že kvůli stávce scenáristů, která trvala několik měsíců, a podpořili ji i hvězdy filmového plátna, se ceny 65. ročníku neudělovaly na oficiálním ceremoniálu, ale na tiskové konferenci. Hrozící stávka herců, by zas pro změnu mohla tentokrát zasáhnout spíše Oscary, nežli Zlatý globus, komentují odborníci situaci. Pokud vše proběhne podle plánu, ceremoniál u příležitosti udělování Zlatých globů, proběhne 11. ledna a bude vysílán živě televizní stanicí NBC.