ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11334 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Speciální edice Internet Exploreru 8: Na internet bezpečněji a s užitečnými doplňky Play.cz

0 Redakce 17.5.2010

Dnešní doba patří internetu. Každý si na něm najde to, co ho zajímá. Vedle toho představuje téměř neomezený zdroj informací všeho druhu. Je však potřeba si pamatovat, že ne všechny webové stránky jsou zcela bezpečné.

STÁHNOUT IE8 PRO PLAY.CZ

Proti některým útokům se lze bránit prostým dodržováním bezpečnostních zásad. Jde například o zásady neklikat na odkazy zaslané neznámými lidmi e-mailem, neotvírat přílohy e-mailů od neznámých lidí a nesdělovat přístupové informace a hesla k jakýmkoliv účtům, kartám apod., mimo vlastní stránky dané služby. Nicméně ani dodržováním těchto zásad nemusíte zůstat zcela bezpeční, protože útočníci se snaží získat vaše informace různými triky. Proto přicházejí výrobci prohlížečů s novými technologiemi, které vás ochrání před mnoha typy útoků. Podle studie společnosti NSS Labs je již potřetí v řadě nejefektivnějším prohlížečem v boji proti různým typům útoků Internet Explorer 8. Ten má navíc poměrně vysoký náskok v detekci těchto útoků a upozornění na případné riziko. Za tímto úspěchem se skrývá technologie SmartScreen Filter, ale také další bezpečnostní vylepšení, jako je zvýraznění domény v adresním řádku, chráněný režim Internet Exploreru 8 v systémech Windows 7 a Windows Vista nebo phishingový filter, který porovnává stránky s neustále aktualizovanou databází. Výběr vhodného prohlížeče může poměrně významně snížit riziko napadení a ztráty citlivých dat. Nejhorší pak je, když používáte verzi prohlížeče, která je stará, ačkoliv výrobce přišel s verzí novou. Nové verze totiž obsahují kromě zajímavých funkcí i mnoho bezpečnostních vylepšení.

Důvodem pro přechod na Internet Explorer 8 však nemusí být pouze bezpečnost. Vedle bezpečnosti přišel Internet Explorer 8 s několika zajímavými funkcemi, které vám umožní získat rychleji přístup k potřebným informacím. Díky tomu můžete ušetřit svůj čas. Prvním doplňkem jsou oblasti WebSlice , které představují výřez části webové stránky. Místo toho, abyste museli opakovaně chodit na konkrétní stránku, oblast WebSlice vás upozorní na aktualizovaný obsah a vy se můžete rychle kouknout, zda-li je to pro vás informace zajímavá či nikoliv. I na portále Play.cz jme využili této funkce. Nyní můžete rychleji přistupovat k štítkům rádií, které vám na 2 kliknutí myší umožní vybrat si požadované rádio. Druhou oblastí WebSlice jsou pak aktuální články v Magazínu Play.cz. Přidání oblasti WebSlice je otázkou 2 kliknutí myší. Stačí kliknout na šipku vedle zelené ikonky, která oznamuje, že na dané stránce existují nějaké oblasti WebSlice. Poté již vyberete tu, která vás zajímá a ona se přidá pod adresní řádek prohlížeče Internet Explorer 8. Pak už stačí na ní jenom kliknout a objeví se vám požadovaná informace.

Druhým vylepšením je vyhledávání požadovaného textu na stránkách Play.cz. Kdekoliv budete číst nějaký zajímavý text z oblasti hudby nebo hudebního průmyslu, můžete si k němu rychle vyhledat další informace na Play.cz. Stačí na libovolné webové stránce označit text myší, následně se vám objeví modrá ikonka Akcelerátoru a po kliknutí na tuto ikonku můžete dané slovo nebo více slov vyhledat na našem portále. Akcelerátory lze využít ale i jinak, například najít rychle adresu na mapě, přeložit si slovíčko, které neznáte nebo najít určitý text v encyklopedii, jako je Wikipedie. Třetím vylepšením je možnost vyhledávat požadovaný text proti různým portálům. K tomu slouží pravé horní okno vyhledávání. Nemusíte tak jít přímo na stránku vyhledávače nebo konkrténího obchodu, ale můžete si přidat poskytovatele vyhledávání mezi své oblíbené. Následně zadáte požadovaný text do vyhledávacího okna v pravém horním rohu prohlížeče a můžete toto slovo vyhledat na vybrané webové stránce nebo v databázi. Výhodou je, že dané slovo nemusíte znovu zadávat, takže ho nejdříve vyhledáte například na stránkách Wikipedia.cz, následně ho vyhledáte na portále Play.cz, přpadně na dalších portálech, aniž byste ho museli znovu vypisovat. Přidání nového poskytovatele vyhledávání je jednoduché. Stačí na našich stránkách kliknout na oranžovou šipku vedle vyhledávacího okna v pravém horním rohu prohlížeče Internet Explorer 8. Z nabídky pak vyberete přidat poskytovatele vyhledávání Play.cz.

Od té chvíle už můžete jednoduše vyhledávat kdykoliv na našich webových stránkách. A v případě, že nemáte ještě Internet Explorer 8, můžete si jeho upravenou podobu pro Play.cz stáhnout . Nebudete muset žádné výše zmiňované doplňky sami přidávat, vše jsme udělali za vás.

PLAY.CZ