ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30976 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Alfred Dunhill útočí na Prahu s novou kolekcí

0 Redakce 23.12.2008

Je tu zima a vánoční čas. Britská luxusní značka pánské módy a doplňků Dunhill nám proto do matičky Prahy přiváží novou kolekci pro podzim/zimu 2008. Hlavní tváří a protagonistou se stal známý herec Jude Law. První výsledky této spolupráce již jsou vidět v butiku v pařížské ulici.

Kdo je Alfred Dunhill?

Společnost byla založena roku 1893 tehdy jednadvacetiletým Alfredem, poté co mu otec odkázal sedlářství v Londýně. Ve svých začátcích se firma specializovala především na výrobu autodoplňků, první kolekce například obsahovala houkačky, jezdecké brýle, lampy do aut nebo dokonce piknikové sety. Dnes je společnost zaměřena především módní ale vždy precizně zpracovanou pánskou konfekci, luxusní kožené výrobky, hodinky a v neposlední řadě také kuřácké a psací potřeby. Filozofie firmy spočívá ve stylu, funkčnosti a vysoké kvalitě, která se snaží jít ruku v ruce s nejnovějšími trendy.

 

Inspirace nové kolekce

Kolekce podzim/zima 2008 odráží typicky dobrodružného a vyzývavého ducha značky. Styl této kolekce je v duchu sebevědomého gentlemana – individualisty, který je svým dobrodružným duchem veden na cestu do zasněženého Aspenu a díky novým modelům bude i při koulovačce vypadat in. Nová kolekce přináší radikální změny a zaměření na stále mladší generaci, což není u této značky zvykem. Je ovlivněna venkovským předměstím anglického velkoměsta a celou atmosférou starého Londýna. Základem jako vždy zůstává vždy úžasný a elegantně inspirativní styl Alfreda Dunhilla. Dnes je in být retro a na tuto kartu vsadil i Dunhill, některé své obleky přetvořil do moderní retro podoby a povedlo se. Nechybí zde vedle standardních odstínů barev také výrazné barvy jako oranžová a fialová, které se staly pro letošní zimu. Dále jsou tu skvěle padnoucí obleky ve střídmých barvách, ty ale doplňují barevně i střihově výrazné modely pro volný čas.

 

Staronová tvář

Známý herec Jude Law, který se proslavil filmy Talentovaný pan Ripley, Návrat do Cold Mountain nebo Na dotek. Prvním výsledkem spolupráce módní značky a Lawa je reklamní kampaň,  kterou nafotil světoznámý fotograf Greg Williams (proslavený reportážemi ze zákulisí natáčení Bondovek a sérii filmů o agentu Jasonu Bourneovi) v London Gliding Club. Poprvé v historii firma vsadila na světoznámou osobnost. „Jsem nadšený, že mám možnost prohloubit svou spolupráci, kterou jsem začal před dvěma lety v kampani pro Asii,“ dodal Jude Law při jednom z rozhovorů.

FILIP MORAVEC