ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17633 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výstava “Když fotoreportér musí aneb fotografie pro Český rozhlas Ostrava”

0 Redakce PLAY.CZ 2.4.2014

Ve středu 2. dubna v čase od 17.00 hodin proběhne v ostravské Literární kavárně Academia vernisáž výstavy fotografií ostravského fotografa a redaktora Českého rozhlasu Ostrava Martina Straky. Jedná se o předpremiéru velkoformátových černobílých fotografií vystihující Ostravu a Ostravsko. Poté budou fotografie trvale umístěny na chodbách v budově Českého rozhlasu Ostrava.

Vernisáž se koná ve středu 2. dubna v Literární kavárně Academia Kulturně-literárního centra Academia na ulici Zámecká 2 v Ostravě v době mezi 17. a 19. hodinou. „Základ výstavy tvoří deset velkoformátových fotek. Jsou o hudbě, divadle, ale také o běžném životě. Vše v černobílé, vše z Ostravy nebo Ostravska,“ říká o svých pracích autor Martin Straka. Velké fotografie doplní Martin Straka menšími obrázky na podobná témata. Výstava nese název „Když fotoreportér musí aneb fotografie pro Český rozhlas Ostrava“. Fotografie budou v Literární kavárně Academia vystaveny do 30. dubna 2014. „Poté budou velkoformátové fotografie trvale umístěny na chodbách v budově Českého rozhlasu Ostrava na ulici Dr. Šmerala 2 a rozšíří tak stálou vnitřní expozici dalších fotografií např. od autora Jindřicha Štreita,“ prozradil ředitel Českého rozhlasu Ostrava Josef Podstata. Veřejnost je může shlédnout i během dne otevřených dveří, který je plánován na sobotu 7. června.

Martin Straka (nar. 1967) patří k renomovaným ostravským fotografům. Znám je také komentováním automobilových sportů. Fotí pro Českou televizi, týdeník Reflex, jako redaktor spolupracuje s Českým rozhlasem Ostrava. Jeho fotografie rovněž každý rok zdobí kulturní ročenku Ostravského informačního servisu.

Poslouchejte ČRo Ostrava online

Ostrava - autor Martin Straka