ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5554 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vzniká dokument o prezidentských volbách

0 Petr Hašek 15.11.2012

Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin zachycuje na filmový pás režisér Tomáš Kudrna. V dokumentárním filmu Hledá se prezident chtějí tvůrci zdokumentovat první přímou volbu prezidenta v České republice, ukázat zákulisí prezidentské kampaně a představit zblízka jednotlivé kandidáty a jejich názory.

Divákům by měl film nabídnout obraz cesty na Hrad v takové šíři, kterou není možné zachytit prostřednictvím zpravodajských médií. Premiéra filmu v kinech je plánována na 21. března, dva týdny po inauguraci nově zvoleného prezidenta,

Od letošního července natáčel filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad během shromažďování podpisů nutných pro jejich kandidaturu. Po termínu podání oficiální kandidatury v minulém týdnu se tvůrci budou věnovat už jen jedenácti oficiálním kandidátům a ukončí natáčení například s Ladislavem Jaklem nebo Karlem Randákem, kteří neshromáždili dostatečný počet podpisů.

„Chtěli bychom kandidáty zachytit v jejich přirozeném prostředí a poznat je skutečně zblízka. Média nám předkládají jakýsi mediální obraz kandidátů, ale ten je často dramaticky odlišný od skutečnosti,“ říká režisér Tomáš Kudrna, který film natáčí zároveň jako kameraman ve dvojčlenném štábu se zvukařem Danielem Němcem. „Spektrum kandidátů je pestré a díky tomu se při našich výjezdech setkáváme s naprosto odlišnými subkulturami.“

Ústřední osou filmu bude cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby. Tvůrce zajímá, jak si svou budoucí roli uchazeči o prezidentské křeslo představují či jakým způsobem pojali svoji volební kampaň.

tz