ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5946 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Snow Show k nám přiveze Slava Polunin

0 jsk 28.1.2020

Ve dnech 4. až 8. března 2020 se v pražské Hybernii uskuteční unikátní Snow Show, která nemá ve světě obdoby a je známá jako Slava’s Snowshow. Základ tohoto představení vznikl již téměř před třiceti lety a jeho pravidelné obměny viděly miliony diváků po celém světě.

Slava Polunin přivezl svou Snow Show do Prahy i jako poctu českému mimovi Borisi Hybnerovi, který s ním dlouhá léta spolupracoval a který měl také podíl na vzniku tohoto nádherného klaunského představení.

Polunin žil na konci 90. let téměř půl roku v Praze a zde měla možnost se s ním seznámit i dcera Borise Hybnera, známá česká herečka Vanda Hybnerová. Ta viděla toto představení v době, kdy v něm účinkoval její otec, několikrát: „Když mi bylo kolem dvaceti let, stála jsem před rozhodnutím odjet do klaunské školy Slávy Polunina nebo studovat činohru na DAMU v Praze. Zůstala jsem v Čechách a učila se pracovat se slovem, ale klaunské principy a způsob vidění reality přes klaunskou optiku ve mně zůstal.

Představení Snow Show je taková moje klaunská mantra. Táta se Slávou jezdil po světě a já se byla několikrát podívat, jak jim to šlape. Jsem za tátu moc šťastná, že se podaří toto velkolepé představení plné smíchu, sentimentu a klaunské filosofie přivézt do Čech. Až uvidíte výrazy v obličeji diváků při finále představení, pochopíte, o čem mluvím. Hranice mezi smíchem a pláčem je tenká a Slava na té hranici balancuje“, říká Vanda Hybnerová.

V Česku má Polunin kromě rodiny Hybnerových řadu dalších přátel. Dobře se zná například s českým hercem Boleslavem Polívkou.

Tagy: