ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27720 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Poetika a Lipo vyrazí na společné turné

0 jsk 26.9.2018

Skupina Poetika a raper Lipo vyjedou na společné Poetika & Lipo Tour. Tvorba obou zástupců labelu SinglTon vychází ze silného důrazu na obsah slov, což naznačuje i název kapely z Vysočiny, jejíž základ tvoří raper Eduard Rovenský, zpěvák Ondřej Brejška a producent Daniel Hrdlička. Liberecký hiphoper Jonáš Červinka zase před lety přijal svůj pseudonym jako poctu čínskému básníkovi Li Po.

Spojuje je také skutečnost, že jako jedni z mála u nás dokázali rap jakožto žánr žijící si převážně vlastním internetovým životem dostat do rádií. Hity vyslali do éteru jak Poetika (Zkouším žít, Každou vteřinou), tak Lipo (Ležím v tvé blízkosti, Štěstí nebo aktuální Svoboda). Sledovanost jejich videoklipů se navíc pohybuje v řádu milionů. Všechny jistě na společných koncertech zazní.

Na turné představí to nejlepší ze svých aktuálních desek. Poetika vydala debut Trinity loni a zaujala především kombinace rapu a zpěvu orámovanou současným zvukem i nakažlivými melodiemi. Lipova novinka Lyrika vyšla letos v dubnu a pracuje s četným zapojením živých nástrojů, na jejichž pozadí pulsují jeho často velmi osobní výpovědi.

Poetika/Lipo Tour 2018
23. 11. Pardubice
30. 11. Liberec
1. 12. Valašské Meziříčí
2. 12. Praha
7. 12. Brno
8. 12. Ostrava
15. 12. Plzeň

 

Tagy: , ,