ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14989 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Platinový Čas holin Bratří Ebenů

0 Redakce 18.3.2015

V roce 2014 vydali Bratři Ebenové nové album Čas holin. Album získává za 10 tisíc prodaných nosičů „platinovou desku“, kterou kapela převezme v pondělí 23. března na koncertě v pražském divadle Hybernia. Album je současně nominováno na cenu Anděl v žánru folk a country.

Čas holin je pátým řadovým albem kapely Bratři Ebenové. Vyšlo v polovině října 2014 na labelu 100PROmotion na CD, LP a USB.

Obsahuje třináct nových skladeb. Autorem všech je Marek Eben, výjimku tvoří Sbohem a šáteček, zhudebněná báseň Vítězslava Nezvala. Text skladby Routa je pak napsán na motivy W. Shakespeara. Právě Routa je jedinou skladbou alba, kterou nezpívá Marek Eben, ale milý host alba, zpěvačka Barbora Kabátková.

Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.