ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13252 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PinkPantheress vyhrála anketu BBC Sound Of 2022

0 jsk 7.1.2022

Britská zpěvačka PinkPantheress se stala vítězkou tradiční ankety BBC Sound Of 2022. Uspěla v konkurenci dalších talentovaných hudebníků, mezi nimiž byli třeba Central Cee, Priya Ragu, Mimi Webb nebo Baby Queen.

Sledovaná událost se každoročně koná na přelomu prosince a ledna a její ambicí je vybrat interpreta, který významně ovlivní tvář populární hudby v dalších měsících. Patronem ankety, v níž hlasuje přes sto hudebních odborníků a muzikantů, je slovutná BBC. Její historie sahá až do roku 2003, kdy první ročník opanoval 50 Cent. Mezi vítězi prestižního klání najdeme třeba Adele, Michaela Kiwanuku, Years & Years nebo Ellie Goulding, seznam nominovaných z minulých let kromě toho nabízí například Billie Eilish či Lewise Capaldiho. Loni se v nejlepší pětce ankety umístila i zpěvačka Griff, zvítězil rapper Pa Salieu.

PinkPantheress patří k nejnovějším objevům britské scény. Za pseudonymem se skrývá sotva dvacetiletá dívka z lázeňského města Bath, která své nahrávky dlouho publikovala anonymně na sociální síti TikTok. Loni v březnu ji proslavila experimentálně popová skladba Break It Off, v níž PinkPantheress využila základ z drum’n’bassové instrumentálky Circles z devadesátých let od producenta Adama F. Mnoho odkazů na devadesátky najdete i na jejím mixtape projektu To Hell with It, který propagoval další úspěšný singl Just For Me. Aktuálně zpěvačka připravuje remixovou podobu desky to hell with it s účastí lidí jako Powfu, Sam Gellaitry, El Guincho nebo Anz.