ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 17779 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Olympic natočil videoklip ve 3D

0 Petr Hašek 31.10.2012

Marka Dobeše, scenáristu divácky úspěšného filmu Kajínek a režiséra hororové komedie Choking Hazard, si vybral zpěvák a kytarista Petr Janda coby tvůrce videoklipu k nové písni skupiny Olympic nazvané- My už jiný nebudem. Vyšla jako bonus 5CD kompletu Olympic 50, který nedávno poslal na pulty Supraphon.

Marek Dobeš o videoklipu říká: „S deskami skupiny Olympic jsem vyrostl, a proto spolupracovat na videoklipu k padesáti letům skupiny je pro mne čest i zážitek. Olympic byl vždy progresivní českou skupinou, která patří mezi to nejlepší, čím se česká hudební scéna může pochlubit. Proto jsem se ho rozhodl natočit videoklip ve 3D formátu. Děj je tu retro, forma aktuální.“

Klip se odehrává v prostředí jediného bytu, ve kterém se spolu se skupinou vracíme v čase k jejich začátkům. „Hlavním motivem klipu je síla spojovat individuální lidské osudy. Tu sílu představuje Olympic. Osudy obyvatel bytu projdou časem, v jakém šel náš život s Olympikem. Vracíme se do minulosti, proti proudu času. Tak zjistíme, že za 50 let se toho kolem nás změnil více, než si dovedeme představit,“ dodává Marek Dobeš.

Videoklip měl premiéru v pondělí v televizi Óčko. Křest 3D verze videoklipu proběhne 15. listopadu v pražské Malostranské besedě. Olympic vyjede 8. listopadu na velké halové turné. Jako host ho doprovodí Český národní symfonický orchestr. Turné vyvrcholí v sobotu 1. prosince 2012 obřím koncertem v pražské O2 Areně.

tz