ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4710 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Metallica se omluvila svému revivalu

0 jsk 18.1.2016

Americká formace Metallica se omluvila kanadské tribute kapele Sandman za oficiální dopis, v němž jejím jménem advokát žádal, aby přestala používat své logo. To se podobá logu, se kterým se Metallica prezentuje od roku 2003.

Právní zástupce v obsáhlém dopisu žádal Kanaďany, aby přestali prostřednictvím upraveného loga propagovat svá vystoupení či se jím identifikovat, protože k němu nemají práva. „Kapela to logo používala roky a nikdo s tím neměl problémy,“ řekl pro americký magazín Rolling Stone kytarista tribute formace Joe Di Taranto.

„Ukázalo se, že Sandman doručili dopis, o kterém jsme ani my, ani náš management nevěděli, dokud se nedostal na internet. Naštěstí pro nás byla kapela dostatečně milá a zveřejnila ho, abychom si ho přečetli. Ukázalo se, že máme velmi horlivého právního zástupce, který dopis odeslal bez našeho vědomí,“ uvedla Metallica ve stanovisku pro Rolling Stone.

Členové americké legendy také konstatovali, že podporují tribute kapely, protože sami začínali s převzatými písněmi. „Sandman by ten dopis měli hodit do koše. Pokračujte v tom, co děláte. Zcela vás podporujeme,“ dodali nakonec.

Di Taranto pro Rolling Stone prozradil, že mu bubeník Lars Ulrich dokonce ve středu 13. ledna zavolal, aby se mu omluvil.

Tagy: