ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30288 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Marie Rottrová k životnímu jubileu

0 jsk 5.11.2021

Zpěvačka Marie Rottrová je bez nadsázky legendou, její písně miluje několik generací posluchačů. Speciální pozornost si pak bezpochyby zaslouží Rottrové interpretace tzv. černošské hudby, která jí ne nadarmo vynesla přízvisko Lady Soul. A právě s výběrem písní z žánrů jako soul, blues, gospel či black dance music slaví výjimečná dáma české pop-music své letošní významné jubileum (13. listopadu jí bude 80 let), když na novém LP Lady Soul 14x/1970-2021 vydává 5. listopadu u Supraphonu třináct soulových hitů a zbrusu novou skladbu Pozhasínej k tomu!

„Novinkovou skladbu Pozhasínej napsal můj syn Vítek už před pár lety, takže jsem ji od něj slýchala. Když jsem nyní přemýšlela o nové bonusové písničce na chystané LP, napadla mě zrovna tahle. Líbí se mi, má sváteční atmosféru, a vinyl navíc vychází krátce před Vánocemi,“ říká Rottrová ke své písňové novince.

Když pak přijde na třináctku soulových hitů, jež je základem nového LP, Rottrová k zásadní části své kariéry v průvodním textu ve vnitřním obalu vinylu píše: „Novináři i diváci se mě často ptají, které svoje písničky mám nejradši. Když jim odpovídám, občas zapomenu na soul ze svých začátků, který miluju. Možná za to můžou moji rodiče, kteří mi v šedesátých letech koupili rádio, na němž se dala naladit stanice Radio Luxembourg, a já objevila nový svět! V té době jsme s manželem Vlastíkem Kučajem a dalšími ostravskými muzikanty postavili skupinu Majestic a měli jsme cíl, hrát soul! Scházeli jsme se doma, natáčeli písničky na magnetofon, psali i svoje vlastní a se zápalem jsme je hráli na čajích. Začala jsem tuhle hudbu točit v ostravském rozhlase i se skupinou Flamingo, kterou vedl skvělý trumpetista Richard Kovalčík, a naše nahrávky se dostaly na desky Supraphonu.“

(foto: Lenka Hatašová)