ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5408 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Hudebním vánočním dárkům bude letos kralovat akustická kytara

0 Redakce 18.11.2020

Zatímco v předchozích letech vybírali čeští zákazníci pod stromeček z hudebních nástrojů a hudebního vybavení nejčastěji ukulele, foukací harmoniky nebo sety pro výrobu audio podcastů, letos se vrátí ke klasice – akustické kytaře. Podle statistik českých prodejců a výrobců hudebních nástrojů nákupní trendy letos naznačují, že právě tento šestistrunný nástroj zažívá renesanci.

„Letošní prodeje akustických kytar jsou zhruba o čtyřicet procent vyšší než v roce 2019. Roste jak kategorie pro začátečníky, tedy nástroje v rozmezí 2500 až 6000 korun, ale i prodeje ve vyšší cenové skupině nad 40 tisíc korun zaznamenávají meziroční nárůsty v řádech desítek procent,“ popisuje Filip Černý, marketingový ředitel společnosti Kytary.cz, která ovládá více než polovinu tuzemského trhu s hudebními nástroji. Podle něj se na čele žebříčku drží tradičně americké značky Martin a Taylor, které v těsném závěsu dotahuje domácí značka Furch. „Podle našich odhadů letos prodáme jen českým zákazníkům na Vánoce zhruba 12 000 kusů akustických kytar a ukulele,“ doplňuje.

Obdobný trend popisuje i největší český výrobce akustických nástrojů Furch. „Přestože jsme bezprostředně po vyhlášení karantény cítili propady, dokázali jsme je v následujících dvou měsících dohnat a díky většímu letošnímu zájmu o kytary jsme H1 uzavřeli s o sedmnáct procent lepším výsledkem než stejné období v roce 2019. Obdobné to je i v dalším kvartále,“ popisuje ředitel společnosti Petr Furch.

Hned za akustickými kytarami budou Češi z hudebního vybavení kupovat pod stromeček sety na podcast a nahrávací vybavení pro YouTubery. Obě kategorie loni kralovaly předvánočnímu trhu.

(foto: kytary.cz)