ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5105 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Film Tmání v Benátkách

0 jsk 28.7.2022

Český animovaný film natočený pro médium virtuální reality Tmání od režiséra Ondřeje Moravce a producentky Hany Blaha Šilarové, byl vybrán do soutěžní sekce Venice Immersive na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách (31. srpna až 10. září). Jde o vůbec první český VR film, který byl podpořen Státním fondem kinematografie a bude mít premiéru na prestižním áčkovém filmovém festivalu.

Co se děje v hlavě mladého člověka, který prožívá depresi? A existuje cesta, jak se dostat z těchto stavů ven? O tom vypráví autobiografickým animovaný VR snímek Tmání režiséra Ondřeje Moravce. Výtvarnou stránku projektu vytvořila Bára Anna Stejskalová, nominovaná na Českého lva za snímek Jsme si o smrt blíž.

„Benátky mají nejprestižnější soutěžní sekci pro virtuální realitu a každoročně zvou pouze kolem dvaceti projektů. Považujeme tak za malý zázrak, že si festival vybral právě TMÁNÍ a už se neuvěřitelně těšíme, až náš VR film uvidí první diváci,“ říká producentka filmu Hana Blaha Šilarová ze společnosti Frame Films.