ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5533 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

ČT nabídne drama, jemuž fandí Hillary Clintonová, i finále Panství Downton

0 Richard Winter 1.8.2016

V nové sezoně zařadí Česká televize do svého programu výběr z úspěšných zahraničních seriálů. Novinkou v jejím vysílání se tak příští rok stane jeden z nejvýraznějších evropských seriálových počinů o politice a její provázanosti se světem médií Vláda.

Drama o cestě charismatické političky Birgitte Nyborg na post premiérky Dánska získalo mnoho ocenění, včetně ceny britské televizní akademie. Jeho velkou fanynkou je i stávající kandidátka na prezidentku Spojených států Hillary Clintonová.

“Současná světová seriálová produkce se vyznačuje nadmíru vysokou kvalitou. Často se do televizního programu dostávají díla, která by jednoduše mohla uspět i při uvedení v kině a která uspokojí i diváky preferující inovativní a odvážnou tvorbu,” říká ředitel programu ČT Milan Fridrich.

“Pro vysílání České televize se proto snažíme vybírat to nejzajímavější, co se na poli soudobé televizní produkce děje. Ve jménu vlasti, Panství Downton (na snímku), Vláda nebo Pan Selfridge jsou výjimečné projekty, nezřídka ověnčené profesními i fanouškovskými cenami. Už během prvního uvedení se z nich stávaly kultovní počiny. A přestože pokračují již několikátou sérií, na kvalitě neztrácejí. Jako celek odpovídají oblastem dnešního diváckého zájmu všude v Evropě, což jsou politická dramata, krimi a také historické a výpravné ságy,” dodává Fridrich.

Politický podkres má také diváky a kritikou oceňovaný špionážní seriál Ve jménu vlasti (Homeland). Čtvrtá řada tohoto kultovního seriálu sleduje agentku Carrie Mathisonovou, která je nově šéfkou stanice CIA v Afghánistánu. Dílo tvůrců Howarda Gordona a Alexe Gansy vzniklo podle izraelské předlohy Hatufim (Unesení).

Čtvrtou řadou se vrací i výpravný retro seriál Pan Selfridge, který líčí vzestupy a pády majitele prvního velkého obchodního domu v Londýně na počátku 20. století. Diváci České televize ale nepřijdou ani o poslední, šestou řadu seriálu britské stanice ITV Panství Downton. V závěrečné sezóně, která uzavírá osudy šlechtické rodiny Crawleyových a jejich služebnictva, se vrátí i některé figury z předchozích řad a dojde na pár velkých zvratů a překvapivých momentů.

Zahraniční produkcí je rovněž německý dvoudílný film podle oceňovaného románu Uweho Tellkampa Věž. Příběh popisující rok 1982 a okruh rodiny a přátel drážďanského chirurga Richarda Hoffmanna ukazuje, že každodenní nekonfliktní život v totalitě je pouhou iluzí, která nemůže trvat věčně. Do minulosti se vrací i německo-norské drama Dva životy, jenž vypráví příběh Katherine, která žije spokojeně se svou rodinou v Norsku, ale s pádem Berlínské zdi se na povrch dostává i její dětství v Německu.