ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Pharrell Williams daleko za očekáváním

3 jsk 18.9.2014

Americký skladatel, producent a zpěvák Pharrell Williams se ve středu večer poprvé představil v Praze. Do tamní O2 areny přijel v roce, kdy vydal své veleúspěšné druhé album Girl a několik měsíců poté, kdy písněmi Get Lucky v podání francouzských Daft Punk a Blurred Lines v podání Robina Thickeho dokázal, že je výborný a talentovaný autor, který má rukopis na tepu doby.

Do Prahy přijel ale koncertovat, což se ukázalo hned po startu jeho koncertu jako nedobrý nápad. Pharrell Williams je totiž skvělý skladatel a dobrý producent, je však špatný zpěvák a ani jako bavič by se asi živit nemohl. Od začátku vystoupení sváděl marný boj s falešnými tóny a nebýt předtočených vokálních partů a dvou poměrně dobrých vokalistek, prohrál by na celé čáře.

Představil nejenom písně, které nahrál pro sebe, ale došlo samozřejmě i na skladby, s nimiž se proslavili jiní interpreti. V jejich prezentaci byl Williams obzvláště nepřesný.

Nakonec celý jeho koncert zachránil taneční beat, který přítomným divákům v podstatě stačil k tomu, aby se postupně roztančili a snad i považovali večer s Pharrellem Williamsem naživo za dobrý.

Ve skutečnosti byl ale mizerný.

jsk