ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13157 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

PRVNÍ DOJEM: Pátek na Colours patřil hlavně Damienu Riceovi a Markétě Irglové, Charlie Straight hráli mimo program

0 jsk 20.7.2013

Irský písničkář Damien Rice byl hlavní postavou druhého dne dvanáctého ročníku multižánrového festivalu Colours Of Ostrava. Dva dny před akcí strávil jako host zpěvačky Markéty Irglové ve Valašském Meziříčí. Výsledkem jeho pobytu a přátelství dvojice bylo jeho hostování v písničce Fallinʼ Slowly, závěrečném to kousku koncertu Irglové.

Ona mu pak jeho přítomnost oplatila jako host v jedné skladbě při jeho vystoupení na hlavním pódiu. A publikum ji vrátilo přízeň, kterou obšťastnilo Ricea, když přišel na scénu na konci jejího vystoupení. V tomto ohledu si oba písničkář neměli co vyčítat.

Rice prý měl z koncertu trochu obavy. Přece jenom je to písničkář, velká pódia nejsou blízká jeho uměleckému naturelu. Koncert v Ostravě ale zvládl skvěle, dokonce si v jeho závěru dovolil přehrát scénku s dívkou z publika, při které vyprávěl chmurný příběh obyčejného muže, vypili spolu flašku vína a on pak zazpíval o tom příběhu písničku.

Zajímavý byl večerní koncert Francouze Woodkida. To, co nahrál na své nedávné album Golden Age, přišel přehrát s živými muzikanty a sám jako frontman. V tom byl ale kámen úrazu, protože se naživo představil jako průměrný zpěvák. Jeho hudební koncepce, temná a éterická, však stála za slyšení. Navíc koncert opatřil zajímavými projekcemi, za nimiž je jako tvůrce on sám.

Inspiral Carpets přetáhli diváky do devadesátých let a upřímně řečeno, z dnešního pohledu je jejich sound vskutku archaický. Brit Bonobo si ke svým elektronickým kejklím pozval živou kapelu i skvělou zpěvačku a mělo to velmi dobrý drajv. Australan Dub FX předtím stylově pospojoval, co se dalo, a upřímně a lehce tlačil svůj set kupředu. Izraelec Asaf Avidan poutal pozornost naříkavým vysokým hlasem, který nebyl každému uchu libý. Jeho folkrock je nicméně zajímavý, je v něm nadto hojně cítit blues. Českou scénu vzorně reprezentovali Pipes And Pints, Xindl X nebo Aneta Langerová.

Skupina Charlie Straight vystoupila na malém pódiu pro návštěvníky festivalu, kteří si chtějí zahrát před kolemjdoucími. Bylo to milé zpestření Colours Of Ostrava.

 

 

Charlie Straight v programu Colours v pátek nebyli, přesto na festivalu hráli.