ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7395 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Ridge Racer Unbounded: Postav a zboř

0 Redakce 4.5.2012

Vítejte v gangu! Vaším posláním bude ničit, bourat, narážet a rozbíjet. Město Shatter Bay se bude otřásat v základech a stavbyvedoucí budou mít práce až nad hlavu. Až vás ta destrukce omrzí, můžete si vybudovat vlastní město a nabídnout ho ke zničení ostatním hráčům.

Ridge Racer Unbounded neví, jakou cestou se má vydat. Zpočátku budí dojem revoluční závodní hry s poselstvím: společnost je prohnilá a vy ji musíte očistit tím, že všechno zničíte a pak vybudujete od začátku. Příběh se ale vytratí po první čtvrthodině a jediné, co zbyde, je pocit, že bourání je prostě zábava.

Finské studio Bugbear se snaží do hry vměstnat zbytečně moc herních módů, které nemají srovnatelnou kvalitu. Ústřední destrukční jízda (domination race) má největší potenciál, brzy vás ale začnou otravovat nefér počítačoví protivníci, kteří dostávají více turba a po bouračkách se objevují před vámi. Systém odměňování za destrukci jde zároveň proti myšlence být první v cíli – Ridge Racer vás nutí držet se po celý závod vzadu, abyste měli do čeho narážet. Ostatní režimy jsou nudnější a okoukané od konkurence. Místy si budete připadat jako v Burnoutu, v závodě proti stopkám jako v Trackmanii. Design aut i celého pseudoamerického města Shatter Bay se zase podobá Split Second: Velocity.

Ridge Racer Unbounded by jako pouhá závodní hra nikoho nelákal. Množství nelogických herních mechanik ještě zhoršuje asbence tutoriálu a bizarní obtížnost kolísající mezi frustrující náročností a směšnou jednoduchostí. Multiplayer vypadá na první pohled zajímavě, kvůli nepovedenému systému ale málokdy potkáte v závodě víc než dva protihráče.

Většinu nedostatků vyvažuje editor vlastních tratí, který se snadno ovládá a zároveň umožňuje dostatečně detailní úpravy. Hotová města, do kterých se vejde až pět závodů, můžete publikovat a nabídnout ostatním hráčům. Vývojáři pravidelně vybírají tři města, za jejichž pokoření dostáváte speciální body. Máte tak důvod hru občas jen tak zapnout a podívat se, jaké tratě jsou zrovna v nabídce. Hráči jsou navíc dobří konstruktéři a vytvářejí zajímavé závody, které nešetří demolovatelnými objekty a explozemi.

Nový Ridge Racer má potenciál vytvořit aktivní komunitu, která buduje a boří nové tratě. Tomu ale zatím brání nepovedený a nepřátelský základ hry. Ridge Racer Unbounded není pro každého. Abyste si ho opravdu užili, musíte mu věnovat hodně času a najít si kamarády, se kterými budete moct závodit a ničit.

7,2/10

Honza Švelch

RIDGE RACER UNBOUNDED

Výrobce: Bugbear

Vydavatel: Namco

Platforma: PS3 (testovaná), PC, XBOX 360

Jazyk: anglicky